Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

dwigatel-generator
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 21 Окт 2004
Мнения: 3148
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Яну 09, 2006 10:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Сигурно го е пипнал по ерогенните зони:)))Има и генератори с ротори на късо но магнитопровода е от доста по различен материал отколкото на мрежовите асинхронни електродвигатели,а за да няма спорове мисля че е много лесно съществуващия мотор да се развърти свързан към котлон и да се помери малко...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Vladi
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Фев 2005
Мнения: 206
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Пон Яну 09, 2006 15:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Сигурно са прочели някъде, че АД може от двигателен да премине в генераторен режим, но не са прочели докрай..... как става това преминаване. Laughing Laughing
_________________
BE ON EDGE
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 21 Окт 2004
Мнения: 3148
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Яну 09, 2006 16:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Като в роторния пакет някои от пластините са намагнитени за самовъзбуждане а след това намотките на късо играят тази роля,но са малко по различно сложени
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Фори
Гост





МнениеПуснато на: Пон Яну 09, 2006 21:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Та на въпросите конкретно:
1 Става ли асинхронен двигател като генератор?
Да става! Който не вярва да пробва!
2 Става ли асинхронен двигател 2,2кв да се развърти с двигател от балканче?
Не, не става! Мощноста му е малка. За да захраниш АД с 1,8кв ти трябват 5х1,8=9кв. Не преувеличавам, просто пусковият ток на АДто е страшно голям, знам го от опит.

( Тези отговори не съм ги чел, а са ми минали през ръцете. С теорията Вие се оправяйте Cool )
Върнете се в началото
Ariel
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 06 Апр 2005
Мнения: 51
Местожителство: Нова Загора

МнениеПуснато на: Пон Яну 09, 2006 21:35    Заглавие: генератор Отговорете с цитат

Явно някои са по вещи с ерогенните зони........ Laughing

Модерирано от RC
Ariel, ако имаш нещо да кажеш по темата (освен това което вече писа) - направи го, но не по този начин.
_________________
Животът не се мери с броя вдишвания,а с моментите,които спират дъха ни!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ЕхСпопмен
Гост





МнениеПуснато на: Вто Яну 10, 2006 8:19    Заглавие: Re: генератор Отговорете с цитат

За да направите локален асинхронен генератор (без да е подвързан към към мрежа) трябва да усигурите условия за поява и подържане на магнитно поле. Това става с включване на кондензатори към статорните намотки.
Върнете се в началото
Vladi
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Фев 2005
Мнения: 206
Местожителство: Gabrovo

МнениеПуснато на: Вто Яну 10, 2006 10:31    Заглавие: Re: генератор Отговорете с цитат

ЕхСпопмен написа:
За да направите локален асинхронен генератор (без да е подвързан към към мрежа) трябва да усигурите условия за поява и подържане на магнитно поле. Това става с включване на кондензатори към статорните намотки.
.
Който е виждал механичните характеристики на синхронната и асинхронната машина, ще му стане ясно защо не се предпочита реализиране на Асинхронни генератори.
_________________
BE ON EDGE
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ariel
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 06 Апр 2005
Мнения: 51
Местожителство: Нова Загора

МнениеПуснато на: Вто Яну 10, 2006 13:57    Заглавие: ГЕНЕРАТОР Отговорете с цитат

Съзирам лек полъх на дискриминация; та а з само отвърнах на закачката със закачка. Ако някой се е докачил- sorry- що се отнася до генератора , ако на някой наистина му се случи да не се възбуди генератора и има нужда от помощ/практическа/ ще я има! И не ме тълкувайте погрешно,защото прозвуча малко двусмислено.
_________________
Животът не се мери с броя вдишвания,а с моментите,които спират дъха ни!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals