| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Roidin Активен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2006 Мнения: 59
|
Пуснато на: Чет Яну 12, 2006 20:23 Заглавие: ТВ Кристал-1 проблем |
|
|
ИЗ-TDA 4600; GHO-TDA 1950;VO-TDA 1670 Wideo-TDA 3505
Kартина -прекрасна ,но....обратен ход.Ускоряващото -900 волта,откачих R 713 и замерих на платката на кинескопа -900 волта?
Кинескоп или ........ Очаквам вашите мнения по темата.На отзовалите се,благодаря!!! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
yosko_1 Опитен потребител

Регистриран на: 10 Яну 2006 Мнения: 158 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Чет Яну 12, 2006 20:56 Заглавие: ТВ кристал |
|
|
| а гасне ли кинескопа като откачиш R 713 ? виж с 417. ако не гасне може и за кинескоп да е. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Чет Яну 12, 2006 22:21 Заглавие: |
|
|
най вероятно е кинескопа.Тези си правят този проблем.порови но имай едно на ум _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Roidin Активен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2006 Мнения: 59
|
Пуснато на: Чет Яну 12, 2006 22:22 Заглавие: ТВ Кристал-1 проблем |
|
|
YOSKO 1, здравейте,
Не гасне,картината си остава същата.Обръщам се към ФОРУМА защото един колега каза,че имало някакъв начин, но не можал да намери къде го е записал!? Аз съм на мнение,че е окъсяване ,но бих се радвал ако може да се направи нещо.
-----------------
Ройдин |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
yosko_1 Опитен потребител

Регистриран на: 10 Яну 2006 Мнения: 158 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пет Яну 13, 2006 11:55 Заглавие: кристал |
|
|
| явно е залепил между G2 и фокусиращия. ако нямаш апарат за кинескопи опитай с кондезатор 10MF 400v. зареди го около 300v и допри към G2 и фокусиращия. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Roidin Активен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2006 Мнения: 59
|
Пуснато на: Пет Яну 13, 2006 18:14 Заглавие: ТВ Кристал-1 проблем |
|
|
| Благодаря ви,ще пробвам и двата варианта.Дано стане. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пет Яну 13, 2006 19:32 Заглавие: |
|
|
Внимавай със фокуса,че прави болезнени миришещи дупки по кожата  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
yugo Опитен потребител

Регистриран на: 01 Дек 2005 Мнения: 191 Местожителство: shumen
|
Пуснато на: Пет Яну 13, 2006 20:15 Заглавие: |
|
|
| Почти със сигурност е кинескоп .Ако имаш машинка за регенериране на кинескопи пробвай да го щракне |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Пет Яну 13, 2006 20:52 Заглавие: Ангел Христов |
|
|
| Просто смени кондензатора във веригата,дето се формира +200 волта за видеоусилвателите-много често срещан проблем |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|