| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Рачев Опитен потребител

Регистриран на: 24 Юни 2005 Мнения: 128 Местожителство: Ихтиман
|
Пуснато на: Пет Яну 13, 2006 18:11 Заглавие: Panasonic захранване |
|
|
Модела е TC-21m2rd шасиZ4 Със отделен ТР за 5в и STR54041 При откачени вторични /само с лампа/на коятоизлизат 122в захранването свири с висока честота. Така е и при закачени вторични напреж.Сменени ел.кондензатори в първичните вериги и на 122в вторично Сменен и STRра Ако някои е имал подобен проблем нека сподели.Благодаря предварително!!! _________________ doctora |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tan4 Активен потребител

Регистриран на: 07 Юли 2005 Мнения: 72 Местожителство: стара эагора
|
Пуснато на: Пет Яну 13, 2006 18:44 Заглавие: |
|
|
| Имах някъкъв подобен случай,не знам дали е на същото шаси .Беше дефектирала is на вертикалната развивка LA7838 /LA7837/ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пет Яну 13, 2006 19:34 Заглавие: |
|
|
| А самия телевизор какво прави? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tehnica Опитен потребител


Регистриран на: 29 Юни 2004 Мнения: 669 Местожителство: ЕЛХОВО
|
Пуснато на: Пет Яну 13, 2006 19:52 Заглавие: Panasonic захранване |
|
|
| tan4 написа: | | Имах някъкъв подобен случай,не знам дали е на същото шаси .Беше дефектирала is на вертикалната развивка LA7838 /LA7837/ | Като завърти тримера на ТХО ще разбере дали е изгоряла. _________________ Всеки транзистор,уважаващ себе си,по време на работа не трябва да позволява да бъде докосван с ръка! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Рачев Опитен потребител

Регистриран на: 24 Юни 2005 Мнения: 128 Местожителство: Ихтиман
|
Пуснато на: Пет Яну 13, 2006 19:59 Заглавие: |
|
|
Забравих да кажа че и LA7838 e сменена.А телевизора не тръгва нищо.Даржи се по същия начин.12в падат на 8,5в и за това смених ВО но няма промяна както и 7812 е сменена _________________ doctora |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
yosko_1 Опитен потребител

Регистриран на: 10 Яну 2006 Мнения: 158 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Пет Яну 13, 2006 21:23 Заглавие: |
|
|
| а като откачиш само 122v свири ли ? ако спре може и за ТХО да е, или елементи покрай него. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Пет Яну 13, 2006 22:10 Заглавие: |
|
|
| По горе бях казал 4е с изклиучени напълно вторични и само лампа на 122в пак свири.по моя преценка проблема е в първичните вериги на захранването. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nik_69 Опитен потребител

Регистриран на: 17 Авг 2005 Мнения: 685
|
Пуснато на: Пет Яну 13, 2006 22:19 Заглавие: |
|
|
От ТНО-то има ли паразитна намотка,към импулснто.Ако няма,най- вероятно нещо товари.Откачи Тр,на развивката изакачи лампата на входа на ТНО(122в) _________________ Nikolay Ivanov
Skype(nikolay6905) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
evgevg Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2005 Мнения: 1128 Местожителство: Казанлък
|
Пуснато на: Пет Яну 13, 2006 23:22 Заглавие: |
|
|
| Захранването трябва да получи информация от ТХО има обратна връзка.STRа не беше ли с буква А? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Рачев Опитен потребител

Регистриран на: 24 Юни 2005 Мнения: 128 Местожителство: Ихтиман
|
Пуснато на: Пет Яну 13, 2006 23:26 Заглавие: |
|
|
Има такава намотка а STRра е без буква утре ще пробвам и ще съобщя. Лека... _________________ doctora |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|