| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Chelsea_69 Опитен потребител

Регистриран на: 06 Дек 2004 Мнения: 149
|
Пуснато на: Вто Яну 17, 2006 22:09 Заглавие: Захранване Sony 2100 шаси BE 2A |
|
|
| Колеги,направо луднах с захранването на това Sony 2100 chassis BE 2A.В+ стои на 137В под товар 40Вт лампа,вместо 120В.Сменени STR54041,C618-22мкф,Q601-BC637,презапоени са спойките на трафа,всъщност може и да пропускам нещо,но имам неприятното чувство ,че се въртя в кръг...Не открих нищо с търсачката,затова разчитам на опита ви. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nik_69 Опитен потребител

Регистриран на: 17 Авг 2005 Мнения: 685
|
Пуснато на: Вто Яну 17, 2006 22:15 Заглавие: |
|
|
SE няма ли това сони и оптрон.Нямаш обратна връзка на ИЗ и работи на мах.А може и STR-a,да е менте. _________________ Nikolay Ivanov
Skype(nikolay6905) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ILIAN Опитен потребител

Регистриран на: 04 Мар 2005 Мнения: 281 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Сря Яну 18, 2006 2:41 Заглавие: |
|
|
| Какъв му е проблема на SONY то ? Това май беше модела с "лъжовното напрежение" - напрежението дадено по схема не отговаря на реалното (толкова мисля му е нормалното напрежение ако не греша ). |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Сря Яну 18, 2006 7:22 Заглавие: |
|
|
| ILIAN написа: | | Какъв му е проблема на SONY то ? Това май беше модела с "лъжовното напрежение" - напрежението дадено по схема не отговаря на реалното (толкова мисля му е нормалното напрежение ако не греша ). |
Дааааа ....наистина е много трудно да ремонтираш ЗДРАВ телевизор.Не търси под телето вол а затваряй капака  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Сря Яну 18, 2006 8:35 Заглавие: |
|
|
Да,не винаги това което е написано на схемата е вярно,този телевизор върви с 138-140волта и в това ще се убедите като видите размера на телевизора. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Сря Яну 18, 2006 9:54 Заглавие: |
|
|
Хм,е това е да си умреш от печатна грешка...Ама и аз какви ги върша -другите напрежения са в норма 8в и 21в - +B как ще е повишено :idea:Иначе повредата беше от студени спойки- прекъсваше развивката,поради липса на импулс на драйвера.Яка разходка с поялника и се успа.Колеги,благодаря за подсказката,спорна работа и успех!Закривам темата.ТВ си е като ново. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Chelsea_69 Опитен потребител

Регистриран на: 06 Дек 2004 Мнения: 149
|
Пуснато на: Сря Яну 18, 2006 9:57 Заглавие: |
|
|
| Госта бях аз!Забравих да се логна навреме....Още веднаж успех на всички! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|