| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
marin_bonchev Опитен потребител

Регистриран на: 30 Мар 2005 Мнения: 1016
|
Пуснато на: Сря Яну 18, 2006 9:09 Заглавие: Проблем с PHILIPS PL 1.6 |
|
|
Здравейте ,
Имам проблем с PHILIPS PL 1.6.Като му подам сигнал с генератора на
вход видео има и картина и звук.Като превклуча на TV има само растер.
Пускам телевизора да търси и той търси-растера се променя,при превклуючване на диапазоните екрана премигва и търсенето се забавя но не хваща нищо.В менюто му има три стандарта.1.WEST-EUROPE. 2.FRANSE. 3.USA. И на трите стандарта не иска да хване предаване.
Телевизора е внесен от Чужбина и не е работил тук.Кажете къде да търся причината.Надявам се че знаете. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
jivko Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2005 Мнения: 737 Местожителство: ГР.Шумен
|
Пуснато на: Сря Яну 18, 2006 9:39 Заглавие: |
|
|
| Провери интегралата на МЧУ-то. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Фикри Нури Опитен потребител

Регистриран на: 26 Юли 2005 Мнения: 1673 Местожителство: Kърджали
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
marin_bonchev Опитен потребител

Регистриран на: 30 Мар 2005 Мнения: 1016
|
Пуснато на: Сря Яну 18, 2006 18:18 Заглавие: |
|
|
| Въпросът ми е тунера и филтъра при такива стандарти дали могат да пропускат носещата честота на видеосигнала или ще е необходима някоя приставка или нов филтър. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Сря Яну 18, 2006 18:42 Заглавие: |
|
|
| marin_bonchev написа: | | Въпросът ми е тунера и филтъра при такива стандарти дали могат да пропускат носещата честота на видеосигнала или ще е необходима някоя приставка или нов филтър. |
Не си опрял до това. Нищо им няма на стандартите (особенно на първия).
Проблема ти е друг.
Ориентирай се какъв е тунера, управлява ли се нормално, има ли варикапно и в какви граници е, нормално ли се превключват диапазоните (ако е аналогов тунера). |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
marin_bonchev Опитен потребител

Регистриран на: 30 Мар 2005 Мнения: 1016
|
Пуснато на: Сря Яну 18, 2006 19:36 Заглавие: |
|
|
Това исках да разбера.Тунера е цифров и е надостъпен от долу
когато телевизора работи.Щепробвам да меря нещо отгоре по околните елементи.Благодаря. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
yugo Опитен потребител

Регистриран на: 01 Дек 2005 Мнения: 191 Местожителство: shumen
|
Пуснато на: Сря Яну 18, 2006 21:08 Заглавие: |
|
|
| Отвори капачката върху МЧУто и припой есемде резисторите които захранват интегралите. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
marin_bonchev Опитен потребител

Регистриран на: 30 Мар 2005 Мнения: 1016
|
Пуснато на: Сря Яну 18, 2006 22:00 Заглавие: |
|
|
| Благодаря ще пробвам, но все ми се струва че причината е в тунера.Ако беше повредено МЧУ шеше ли да има растер? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mincho1959 Опитен потребител

Регистриран на: 08 Дек 2005 Мнения: 353 Местожителство: pomorie
|
Пуснато на: Сря Яну 18, 2006 22:33 Заглавие: Проблем с PHILIPS - PL 1.6 |
|
|
Предполагам , че става дума эа FL 1.6 ! Смени SAW филтъра эа проба (понякога прекъсват) и преэапой внимателно синтеэатора - TSA55... _________________ kami-el |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
marin_bonchev Опитен потребител

Регистриран на: 30 Мар 2005 Мнения: 1016
|
Пуснато на: Чет Яну 19, 2006 9:21 Заглавие: |
|
|
| Но нещо не мога да ги открия тия елементи на това шаси. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|