 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Гост
|
Пуснато на: Вто Яну 17, 2006 16:24 Заглавие: Grundig- изкривявания тип "възглавница" |
|
|
шасито е CUC2410, тримера за линейност не му действа,както и тримера за ширината на образа.Корекциите са изпълнени с TDA4950, смених я,но ефекта е същия.
Захранването на интеграла е 25V |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dimitar_cher Опитен потребител


Регистриран на: 06 Мар 2005 Мнения: 362 Местожителство: Пазарджик
|
Пуснато на: Вто Яну 17, 2006 19:03 Заглавие: |
|
|
здравейте на всички,
трябва да провериш двата диода които са свързани последователно във веригата Емитер колектор на крайния транзистор за хоризонтално отклонение.върху тях в паралел има и два кондензатора.единият е до 10нф на 1600в,а другият е до 50нф на 630в.има още един дросел и омно съпротивление,които ще те отведът до 4950.в нейните вериги има ценер и електролит от тези неща нещо е дефектирало.огледай,премери и си готов!Успех |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mincho1959 Опитен потребител

Регистриран на: 08 Дек 2005 Мнения: 353 Местожителство: pomorie
|
Пуснато на: Вто Яну 17, 2006 22:19 Заглавие: Grundig-иэкривявания тип "въэглавница'' |
|
|
Сменяй дросела към диодния модулатор , при Grundig много често в него има вътрешно окъсяване. _________________ kami-el |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Сря Яну 18, 2006 20:02 Заглавие: |
|
|
Благодаря на всички които взеха участие
оказа се омовото съпротивление(4.7), което се намира доста далече от 4950 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|