| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
vlad_o Опитен потребител


Регистриран на: 27 Ное 2004 Мнения: 857 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Пет Яну 20, 2006 13:23 Заглавие: "LOEWE"-телевизор |
|
|
Телевизора е "LOEWE"-CONCERT 70/023,CH TYP110 C91.Това са надписите.Телевизора е цифров,стерео.Сменя видовете стандарти за цвят,но не може да смени стандартите за звук.Оригинално ДУ.
По просто казано няма 6.5Mhz, само 5.5Mhz.Приставка не може да се сложи.
Предполагам ,че трябва да се влезе в сервиз и ако има възможност да се сменя стандарта.Тунера е доста дълъг(вероятно и МЧ то е там) и не съм го отварял,но се съмнявам там да е решението.
Ако някой има идея?. _________________ ДЕИСТВАЙ СМЕЛО И СМАХНАТО
SKYPE vvvlado53 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Пет Яну 20, 2006 13:33 Заглавие: Re: "LOEWE"-телевизор |
|
|
| vlad_o написа: | | Тунера е доста дълъг(вероятно и МЧ то е там) и не съм го отварял,но се съмнявам там да е решението.. | Айде,айде без бисери...
Приставка звук се слага в МЧУЗ-не знам някой да я вързва на платката на кинескопа примерно,а ти сам казваш че МЧУтата са там.Да,наистина са там и вътре има 2 сини филтъра-на този на 5,5МХц капни входа, 12В пише под самия тунер откъде.
4кр. на тунера да бъда по точен за 12В,кът те мързя да го отвориш поне що не свали схема в файлообменника има поне 2-3 на тва шаси и да видиш кво има вътре в тоз тунер,шасито ти е 9001 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пет Яну 20, 2006 13:57 Заглавие: |
|
|
Bojilov, | Цитат: | | айде без бисери... |
Шасито е написано кое е, а това за което ти говориш е версията на CCU-то |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vlad_o Опитен потребител


Регистриран на: 27 Ное 2004 Мнения: 857 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Пет Яну 20, 2006 14:30 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | Приставка звук се слага в МЧУЗ-не знам ня |
Аз знам къде се слага платка звук...
Ако можеж помогни ,а не ме коментирай _________________ ДЕИСТВАЙ СМЕЛО И СМАХНАТО
SKYPE vvvlado53 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vlad_o Опитен потребител


Регистриран на: 27 Ное 2004 Мнения: 857 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Пет Яну 20, 2006 14:51 Заглавие: |
|
|
Научи се да пишеш ,като начало... _________________ ДЕИСТВАЙ СМЕЛО И СМАХНАТО
SKYPE vvvlado53 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vlad_o Опитен потребител


Регистриран на: 27 Ное 2004 Мнения: 857 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Пет Яну 20, 2006 14:59 Заглавие: |
|
|
Нищо общо освен ,имената, има между телевизора за който говоря и питам и този който ми препоръчва така горещо"Гост" _________________ ДЕИСТВАЙ СМЕЛО И СМАХНАТО
SKYPE vvvlado53 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Пет Яну 20, 2006 15:02 Заглавие: |
|
|
| Такам повтарям,понеже явно ти не си се научил пък да четеш-отпояваш всички крачета на тунера,трите му маси отпояваш-сваляш му двата ламаринени капака,единия е запоен на няколко места,другия най-често само на едно.На крака на синия четирикрак филтър на който пише 5,5MHz слагаш входа на приставка звук-но не на крака на филтърчето,който е вързан директно за чипа,а на другия тоест входа преди филтъра,запояваш 12В на 4 кр на тунера-то си пише "U12",сглабяш по обратния ред. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
venelin Опитен потребител

Регистриран на: 05 Дек 2004 Мнения: 1664 Местожителство: Zlatograd
|
Пуснато на: Пет Яну 20, 2006 15:11 Заглавие: |
|
|
госта явно е прав:
Lowe digital ch-typ110 c91
ccu-9001 A-07
24c02\p |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Пет Яну 20, 2006 17:24 Заглавие: |
|
|
Госте поне си напиши името макар че всички разбраха кой си.Стига си държал такива тонове в изказванията си-не мисли че си най големия разбирач в този форум .Като решиш да помогнеш на някого направи го без да му се караш че не знае-нали за това сме всички тук-ДА СИ ПОМАГАМЕ- а не да си мерим пи....те  _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|