| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Яну 19, 2006 15:15 Заглавие: Telefunken TV Chassis 418A |
|
|
Някой имал ли е подобен проблем с това шаси-при търсене не намира никакви програми-като че ли тунера не се настройва . Типа му е ММ-2015
цифров ,SDA SCL щракат с нормални нива ,30 волта ги има. Май ще трябва да го сваля и да свържа с проводници ,да може да премеря режимите ,по специално помпата на варикапното напрежение. При процесора има акумулаторче ,ако е паднало може ли да има такъв ефект? И последно ,ако не се оправя този тунер ,къде мога да намеря да купя ? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
jivko Опитен потребител

Регистриран на: 01 Авг 2005 Мнения: 737 Местожителство: ГР.Шумен
|
Пуснато на: Чет Яну 19, 2006 15:20 Заглавие: |
|
|
| Какви са интегралите в тунера? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Яну 19, 2006 15:33 Заглавие: |
|
|
| По схемата е само един чип ,PLL с прескалерSDA3202 . Но аз питам някой има ли пряк поглед върху нещата ,иначе знам как да си проверя чипа и опорния генератор и осцилатора, може би и превключващите транзистори за обхватите ,не е проблем ,ако има някоя тънкост в тези тунери ,това ме интересува. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sabi69 Опитен потребител


Регистриран на: 23 Мар 2004 Мнения: 424 Местожителство: DEVIN
|
Пуснато на: Чет Яну 19, 2006 16:47 Заглавие: |
|
|
| Смени SDA 3202 и ще ти тръгне-досега не съм имал проблеми с тези тунери освен SDA-то |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Louiville Опитен потребител


Регистриран на: 03 Ное 2005 Мнения: 132
|
Пуснато на: Чет Яну 19, 2006 16:57 Заглавие: |
|
|
SDA 3202 сменяй и нямаш проблеми!Днес сменях на един Grundig същата схема!Успех _________________ Lust(Похот),Gluttony(Лакомия),Greed(Алчност),Sloth(Леност),Wrath(Гняв),Envy(Завист),Pride(Гордост)!The Seven Deadly Sins
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Чет Яну 19, 2006 18:43 Заглавие: |
|
|
| Ако е от SDA3202 по добре я смени с TSA5511 по-рядко се повреждат. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emo-evropa Опитен потребител


Регистриран на: 06 Окт 2004 Мнения: 583
|
Пуснато на: Чет Яну 19, 2006 19:21 Заглавие: |
|
|
Наи често гори едно 5 ватово съпротивление във веригата на 30 волта имал съм го поне 4-5 пъти пожелавам ти го. _________________
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Яну 19, 2006 19:44 Заглавие: |
|
|
| И аз се насочвам към SDA-то ,няма импулси на изхода към транзистора на помпата и държи 30 волта в колектора му,генерации на кварца има. Понякога такъв ефект се получава и при повреден осцилатор ,или липса на сигнал от същия ,но чак пък и на всички обхвати не ми се вярва. Ще търся чип да го сменя ,някой знае ли каква е разликата между обозначените накрая със 1 ,2 и 3 SDA-та? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
zapad Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2005 Мнения: 3010
|
Пуснато на: Чет Яну 19, 2006 19:57 Заглавие: |
|
|
| не намирам разлика м/у тях ,а аналози са:TSA5511,U6202B |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Яну 20, 2006 21:16 Заглавие: |
|
|
| Днес купих TSA5511 ,смених SDA3202 ,но нямаше генерации ,наложи се да сменя и кварца ,въпреки ,че със старата схема си генерираше ,явно не си пасваха много,след което настройката си тръгна и всичко е ОК. Благодаря на всички отзовали се ,закривам темата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|