| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
di_rtv Опитен потребител

Регистриран на: 10 Ное 2005 Мнения: 239 Местожителство: Dobrich
|
Пуснато на: Пет Яну 27, 2006 17:08 Заглавие: |
|
|
Още не съм решил какво ще е UPS от скъпите или AZ-300 . Цената и на двете е около 250 лв. Благодаря на всички които се отзоваха на помощ за тая тема .  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
cvetomirconev Опитен потребител

Регистриран на: 19 Авг 2005 Мнения: 470 Местожителство: Севлиево
|
Пуснато на: Пет Яну 27, 2006 17:11 Заглавие: |
|
|
Май по-добре AZ-300 тогава. Но дали вади синусоидално напрежение? За 250 лв би трябвало.
Иначе има готини APC Smart-UPS, на които изходното им напрежение е такова, но няма да държат продължително време.
 _________________
My opinions might have changed, but not the fact that I'm right. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
di_rtv Опитен потребител

Регистриран на: 10 Ное 2005 Мнения: 239 Местожителство: Dobrich
|
Пуснато на: Пет Яну 27, 2006 17:23 Заглавие: |
|
|
Точно от това се страхувам valioman . Но пък имам един познат купи UPS за 80 лв от Метро сложи му стартерен акумолатор и всичко работи все още без проблемно  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Пет Яну 27, 2006 17:27 Заглавие: |
|
|
| cvetomirconev написа: | Това AZ-300 добре, но по принцип евтините UPS-и нали не можеха да се ползват със индуктивни товари или се бъркам. Става въпрос за тези с които изкарват напрежение като дясната част на диаграмата. Как ще влияе това на един елетромотор?
 |
AZ-300 не е евтин UPS ! Разработката е специално за помпи и на изхода си вади модифицирана синусоида. Устройството има гаранция 1 година. Производството е на КИПА-Русе и е от години на пазара! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Пет Яну 27, 2006 17:56 Заглавие: |
|
|
| cvetomirconev написа: | Това AZ-300 добре, но по принцип евтините UPS-и нали не можеха да се ползват със индуктивни товари или се бъркам. Става въпрос за тези с които изкарват напрежение като дясната част на диаграмата. Как ще влияе това на един елетромотор?
 |
AZ-300 не е евтин UPS ! Разработен е специално за помпи и на изхода си вади модифицирана синусоида. От години е на пазара и има гаранция 12месеца. Производство е на КИПА ООД -Русе! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
cvetomirconev Опитен потребител

Регистриран на: 19 Авг 2005 Мнения: 470 Местожителство: Севлиево
|
Пуснато на: Пет Яну 27, 2006 18:25 Заглавие: |
|
|
Вярвам, че Госта е искал да каже "истинска синусоида", защото именно на тая дясната и викат модифицирана. Пък и какво толкова се засегна, да чете по-внимателно:
| Цитат: | | Това AZ-300 добре, но по принцип евтините UPS-и... |
_________________
My opinions might have changed, but not the fact that I'm right. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
di_rtv Опитен потребител

Регистриран на: 10 Ное 2005 Мнения: 239 Местожителство: Dobrich
|
Пуснато на: Пет Яну 27, 2006 19:28 Заглавие: |
|
|
Аз съм от Добрич . Ще помоля госта да ми обясни как мога да си за купя това устройство . Благодаря предварително  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ICO Опитен потребител

Регистриран на: 01 Юли 2004 Мнения: 481 Местожителство: Asenovgrad
|
Пуснато на: Пет Яну 27, 2006 21:42 Заглавие: |
|
|
| Виж последния каталог на МЕТРО има преубразувател от12на220В 140 Вата на добра цена. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
di_rtv Опитен потребител

Регистриран на: 10 Ное 2005 Мнения: 239 Местожителство: Dobrich
|
Пуснато на: Пет Яну 27, 2006 23:28 Заглавие: |
|
|
| Благодаря ICO !!! Още утре ще проверя . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pavelari Опитен потребител

Регистриран на: 28 Яну 2006 Мнения: 102
|
Пуснато на: Съб Яну 28, 2006 22:55 Заглавие: |
|
|
По добре е ако е възможно да се монтира помпата по-далече от котела. Така я предпазвате от прегряване, когато водата в котела заври. Това може да стопи импелера и да я изхвърлите.
И все пак става с UPS, циркулаторите имат малък пусков ток, но ползвайте разделителен (220/220) трансформатор около 200VA, моторна защита с настройка 0.25...4А /такива предлагат дистрибуторите на Schneider Electric, модел GZ1-M03/. Но не е зле все пак да се погледне формата на напрежението с осцилоскоп...Рисковано е |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|