| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Чет Фев 02, 2006 10:09 Заглавие: Проблем с TELEFUNKEN PAL COLOR P150M |
|
|
Моля бутнете едно рамо за това старо "куче".TELEFUNKEN PAL COLOR P150M Шасито на първо четене отговаря на IKC 2 .
TMP47C834
TA8659
TL082 PILOT 1672
При включване светва с бял екран свит отгоре на 1/4 .При тази ситуация се вижда само черното правоъгълниче долу в дясно където трябва да се изпише цифрата на канала.Катодите са отпушени с 50 волта.Постепенно напрежението на пушките се вдига до 140 волта и екрана става тъмен. При вдигане на ускорителното се наблюдава същия свит растер отгоре без изображение.След 1 до 2 минути се появява изображение без яркостната съставка и веднага идва и нормалното изображение с нормален вертикален размер и така нататък.Катодите слизат на 100 волта. Имам чувството че TA 8659 се шашка но вероятно поради проблем във вертикалното.Смених няколко електролита във вертикалното но няма промяна.Схема намерих и ще я разгледам по -подробно. Някакви идеи ??? Дали проблема е около вертикалното или да ровя около TA 8659 ??? Имаше ли АББ в тези шасита или не ??? При топъл телевизор ефекта или го няма или е за по-кратък период.Благодаря предварително на отзовалите се.  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Чет Фев 02, 2006 10:22 Заглавие: |
|
|
Вертикалния размер не се ли променя след като екрана светне в бяло ?
В този момент имаш завишена консумация и може да клякат напраженията _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Чет Фев 02, 2006 10:27 Заглавие: |
|
|
Променя се но отдолу си е на място а е свит в горната полвина и каточели има "сбити" редове в тази горна част .Забравих да пиша че преди това му е сложено турско захранване но според мен проблема не е в него.Светването в бяло е в началото на включване а след нормализирането е нормална и горната част на растера.  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Чет Фев 02, 2006 11:22 Заглавие: |
|
|
| Сменяй електролитите около ТХО и в турското захранване-липсва ти някое напрежение |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Чет Фев 02, 2006 15:24 Заглавие: |
|
|
Шасито ти е 418А има го във файлото.Изтегли си го -и наистина наблегни на електролитите _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
yugo Опитен потребител

Регистриран на: 01 Дек 2005 Мнения: 191 Местожителство: shumen
|
Пуснато на: Чет Фев 02, 2006 22:28 Заглавие: |
|
|
| Щом ТВто винаги тръгва проблемът няма да е в захранването а по вероятно някоя филтрация след тръгването на ТХОто.Сменяй електролити. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mincho1959 Опитен потребител

Регистриран на: 08 Дек 2005 Мнения: 353 Местожителство: pomorie
|
Пуснато на: Пет Фев 03, 2006 12:16 Заглавие: Проблем с TELEFUNKEN PAL - COLOR P150M |
|
|
Колега , скоро имах същият проблем със SABA със същото шаси . Проблемът беше в чипа TL082 - на схемата е отбеляэан като I F 01 . _________________ kami-el |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Съб Фев 04, 2006 13:40 Заглавие: |
|
|
Телевизора взе да губи и отопление понякога стартираше и веднага минаваше в ST/BY. Издухах го с горещ въздух около ТХО и развивките и понеже предварително беше омазан с много колофон го почистих старателно с корселин.Пускам и пак няма отопление. Вече измит и с голяма лупа намерих пукнатина около куплунга на вертикалната отклонителна бобина. След дублиране на 5 писти една от които отопление а другите около TL 082 всичко се въстанови включително и първия основен проблем. Оставам с извода че това е предизвиквало проблема около TL 082. Профилактично сменените електролити остават в полза за шасито Благодаря на всички и лек ден.  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|