Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Дайте съвет за Амп
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 21 Окт 2004
Мнения: 3148
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Фев 02, 2006 11:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Едно малко уточнение.Трансформаторите за руските лампово-транзисторни телевизори са с мощност 320 вата ТС-320 и ТСА-320-1,270 вата ТС270-1 и ТСА270-2.Самото желязо позволява навиване на 400 вата мрежов трансформатор,но при условие че се пренавие целия.За телевизорите трансформаторите са навити умишлено с по малка мощност за да се намали до минимум магнитното поле от разсейване,което би изкривявало изображението на кинескопа,ако решите да запазите първичните тогава се съобразявайте с написаното върху трансформатора ТС-270 ,ще даде 270 вата и така.Лично на мен от такова желязо,майстор бубиньор преди доста години в работилницата на вече несъществуващ завод ми намота 450 ватов трансформатор-шедьовър с който изградих музикантски усилвател свирещ до ден днешен
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ИванВас
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 03 Май 2005
Мнения: 268
Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Чет Фев 02, 2006 22:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Stoy40 написа:
Едно малко уточнение.Трансформаторите за руските лампово-транзисторни телевизори са с мощност 320 вата ТС-320 и ТСА-320-1,270 вата ТС270-1 и ТСА270-2.Самото желязо позволява навиване на 400 вата мрежов трансформатор,но при условие че се пренавие целия.За телевизорите трансформаторите са навити умишлено с по малка мощност за да се намали до минимум магнитното поле от разсейване,което би изкривявало изображението на кинескопа,ако решите да запазите първичните тогава се съобразявайте с написаното върху трансформатора ТС-270 ,ще даде 270 вата и така.Лично на мен от такова желязо,майстор бубиньор преди доста години в работилницата на вече несъществуващ завод ми намота 450 ватов трансформатор-шедьовър с който изградих музикантски усилвател свирещ до ден днешен



Е за това става дума Razz Laughing Very Happy
И за да съм сигорен,4е ще се полу4и както трябва,първо ще направя трафа,ще го тествам и ако даде к'вот тряа ще правя нататък.
Между другото тоя траф в един справо4ник го дават 550W.
Голям проблем се оказа телта за втори4ната.Не мога никъде да намеря.Като им казах в енди бобинажна,4е ми трябва фи около 2мм име гледат изцъклено Shocked
Някой можели да даде идея откъде мога да се сдобия с такава тел?
_________________
няма начин да няма начин
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
rusin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 18 Авг 2003
Мнения: 306
Местожителство: Stara Zagora

МнениеПуснато на: Пет Фев 03, 2006 11:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Има 1,9мм за 2 незнам но можеш да ползваш 2 тела има подобна тема в форума прегледай я пак в този раздел беше.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
brum
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Окт 2005
Мнения: 186

МнениеПуснато на: Пет Фев 03, 2006 15:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Където пренавиват електродвигатели/стартори/алтернатори. Те ще ти кажат какво имат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ИванВас
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 03 Май 2005
Мнения: 268
Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Пет Фев 03, 2006 23:24    Заглавие: Отговорете с цитат

brum написа:
Където пренавиват електродвигатели/стартори/алтернатори. Те ще ти кажат какво имат.
.
Там няма.Намерих един склад на едро ,но дори и там нямаше такъв диаметър,най голямото фи е 1.9мм
_________________
няма начин да няма начин
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
rusin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 18 Авг 2003
Мнения: 306
Местожителство: Stara Zagora

МнениеПуснато на: Съб Фев 04, 2006 16:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Тогава слагай успоредно сноп от 2х1,9мм
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SlowDead
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2006
Мнения: 166
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Съб Фев 04, 2006 23:50    Заглавие: Отговорете с цитат

По въпроса кое е по-добре да напрваиш първо .. аз ти препоръчвам да си избереш схема и съобразно неините изисквания за захранването (волтажа) прави и трафа.. но по принцип 200 вата на 4 ома се вадят със +-50 Волта.. (+-46 са достатъчни но не трябва да има пад по голям от 1волт при трафа ! ) Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ИванВас
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 03 Май 2005
Мнения: 268
Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Вто Фев 07, 2006 0:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Някой из форума беше казал един цитат:"никой усилвател не е по-добър от захранването си"(май така беше).Та воден от тази максима ,ще направя първо захр. и после ще избера схема.Напрежението мисля да го правя +\-55V - +\-60V
_________________
няма начин да няма начин
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Юли 2004
Мнения: 2970
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Вто Фев 07, 2006 1:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо не си оставиш по няколко извода от всяка намотка, та да си гласиш после напрежението.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
rusin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 18 Авг 2003
Мнения: 306
Местожителство: Stara Zagora

МнениеПуснато на: Вто Фев 07, 2006 11:21    Заглавие: Отговорете с цитат

За усилватели схеми има бол но много схеми, който при сходни мощности ползват различни като величина захрнвания. Може да се окаже че си харесъл 1 схема, а като мотаеш трафа да не можеш да му докараш исканите напреженията. Моят скромен съвет е като харесваш схема се съобразявай и с това което ще ти даде твоят траф.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 4 от 5

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals