Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Дайте съвет за Амп
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ИванВас
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 03 Май 2005
Мнения: 268
Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Вто Фев 07, 2006 20:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Трафа вече е готов.Направих го 2х40V променливо на 9-10 А.Мисля,че е достатъчно за желаната мощност.Остава да реша коя схема да направя.Мисля да пробвам Quad МК с някой преработки Confused Rolling Eyes ?!?Какво ще кажете?
_________________
няма начин да няма начин
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
rusin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 18 Авг 2003
Мнения: 306
Местожителство: Stara Zagora

МнениеПуснато на: Вто Фев 07, 2006 22:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Ех този куад какво ви е влезнал в гравите можеш примерно да разгледаш линка

http://www.radioland.fatal.ru/Schems/Audio/Amp/24.htm


Като имаш2х40~ изправеното и филтрирано напрежение ще е 40х1,45=58Волта.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SlowDead
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2006
Мнения: 166
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Вто Фев 07, 2006 23:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Точно тази схема с нищо не е по-добра от куад !
Виш .. тя ако свири добре високи едва ли ще я дават за суб !
Куад е А+Б а единственият по-добър клас от А+Б е клас А Smile
Разликата при 2-та е че колоните при клас А у-телите се връзват директно в изхода .. а при клас А+Б у-телите от клас А изхода отива в входа на клас Б и от клас Б отива в колоните(което позволява много по-малкия ток на покои и почти същата свирка като на чист клас А Smile) ! Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
SlowDead
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2006
Мнения: 166
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пет Фев 10, 2006 12:07    Заглавие: Отговорете с цитат

rusin написа:

Като имаш2х40~ изправеното и филтрирано напрежение ще е 40х1,45=58Волта.

Правилното е 2х40 когато се изправи не става 58 а 56 и се умножава със 1,414 ! Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
rusin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 18 Авг 2003
Мнения: 306
Местожителство: Stara Zagora

МнениеПуснато на: Пет Фев 10, 2006 12:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Написъл съм 58волта защото ако се сложат неполярни капацитети на: изправителните диоди на греца ,първичната и вторични намотки на мрежовият траф и на изходните напрежения като цяло напрежението сметнато на 56 няма да е толкова а малко по високо дори и със 2-3 волта . А ако се използват и шотки диоди още по-добре . Затова позакръглих от 1,414 на 1,45 Wink
Относно по предният ми пост си взимам бележка за това и ще внимавам като пиша постовете си около полунощ Idea .
ИванВас тъй като вече си навил трафа предложението ми идва късно но можеше да навиеш по дебела жица на вторичната и да намалиш малко напрежението и така да може да подкараш някой клас А 20-30Вата
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 21 Окт 2004
Мнения: 3148
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Фев 10, 2006 15:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето това съм правил много пъти.Трябва да си го има в къщи човек.В една друга скорошна тема дадох схема и печатна платка на опростен вариант,който скоро оживих.
http://radiosite.narod.ru/audio/suhov/article2.html
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
machinow
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 20 Юни 2005
Мнения: 179
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Фев 13, 2006 10:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Stoy40 написа:
Ето това съм правил много пъти.Трябва да си го има в къщи човек.В една друга скорошна тема дадох схема и печатна платка на опростен вариант,който скоро оживих.
http://radiosite.narod.ru/audio/suhov/article2.html


Ти вярно ли си го правил в този Оригинал отпреди 16г с руските части?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 21 Окт 2004
Мнения: 3148
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Фев 13, 2006 15:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Първия който пуснах беше през 92-а година,операционния и крайните транзистори бяха руски (2Т818ГМ,2Т819ГМ),а другите 2т6551 и 6821.Бях удивен от прозрачността на звука и чистотата на атаката в басите.Вече бях пускал "Куада" и ред други схеми с 2N3055 i KD503.Тогава ЦД-тата току що се появяваха,но имах плоча на Ричард Клайдерман,та когато удареше долния регистър на пианото ми се отваряше вратата на гардероба в антрето Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
machinow
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 20 Юни 2005
Мнения: 179
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Фев 13, 2006 15:41    Заглавие: Отговорете с цитат

А усъвременените му версии правил ли си? Само не ми казвай, че при сегашната елементна база ползваш някакви антики.... Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stoy40
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 21 Окт 2004
Мнения: 3148
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Фев 14, 2006 11:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Правил съм версия с транзистори на "PHILIPS" ,колкото и да е странно стори ми се че свирна още по хубаво Laughing .Тук във този форум в друга тема съм дал схема на съкратен вариант(от мен и колега добър сметач на схеми),която оживихме миналия месец.На нея пробвахме най различни прецизни операционни усилватели.За съжаление руския си ляга най добре,разбираемо защото автора си го е компенсирал него,друг който свири добре е LF357 .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Страница 5 от 5

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals