Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

QUAD в мост ?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
SlowDead
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2006
Мнения: 166
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Нед Фев 12, 2006 22:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Пак казвам разликата от 1 до 2 вата не е такава каквато е от 100 вата до 101 вата ... а е такава каквато е от 100 до 200 вата .. затова пробваи по-чувствителни говорители за да получиш повече спл ...
Говорител 90 децибела напомпан с 200 вата го чуваме толкова силно колкото говорител 93 децибела напомпан с 100 вата ! Smile
Не забравяйте че човешкото ухо чува логаритмично а не линейно ! Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
getzata
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 30 Сеп 2005
Мнения: 473
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Нед Фев 12, 2006 22:42    Заглавие: Отговорете с цитат

OK напълно съм съгласен с горните две мнения , НО темата не е за говорители , а за QUAD-а в мост. Taka че ако някой го е свурзвал така да каже как се държи и какви доработки му е правил.
_________________
Всичко е ток и жици...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ganevec
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 11 Юни 2005
Мнения: 221
Местожителство: русе

МнениеПуснато на: Вто Фев 14, 2006 0:57    Заглавие: Отговорете с цитат

аз гледах една такава изработка я мъчеха(и двамата си нямаха понятие какво правят) 2 месеца и накрая стана супер Crying or Very sad за барбекю
провалиха цяла дискотека на 70 % работи супер но на80 горят бушони и пак излиза същото само дето са по малко каналите и по скъпи говорителите
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
SlowDead
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Фев 2006
Мнения: 166
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Съб Фев 18, 2006 2:04    Заглавие: Отговорете с цитат

В това мнение няма да пиша как съм подкарвал мостово изпълнение а ще пиша за неговите недостатъци пред обикновеното изпълнение !
При мостовото изпълнение чаркалаците са 2 пъти повече !
При мостовото изпълнение 2та канала трябва навсякаде да са с еднакви елементи особенно моста на у-телите трябва да е перфектно балансирано .. но всеки знае че 2 абсолютноеднакви канла няма .. дори и в усилвателите за ********$ !
При мостовото изпълнение се изисква по-малко напрежение при същата мощност !
Какво ви пречи да си направите 1 канал на +-80 Волта със транзистори 2СЦ3281 примерно .. вместо да дадете 2 пъти повече пари за 2 пъти повече части .. дайте 2 пъти повече пари за хубави крайни транзистори ..
Вярно е че и кондензаторите в захранването ще са по-скъпи ... тъй-като максималното им напрежение трябва да е 80 волта в случая ... но повярвайте ми като динамика просто куад МК в мост няма да може да му се опъне и на малкото пръсче .... аз направих така... вие му мислете Smile
Единственото което ви трябва са 2 или 4 транзистора (в зависимост на колко ома товар ще слушате въпросното говедо)
Филтриращи кондензатори със по-голямо максимално напрежение и траф със нужните изходни напрежения но забележете със същата мощност каквато ви е необходима за да подкарате куад МК в мост..
Както знаете трафа не става по-скъп защото цената му не зависи от напреженията които искарва а от мощността му ! Smile
Надявам се че този отговор е достатъчно изчерпателен да ви убедя че мостовото изпълнение н у-телите не е подходящо !
Бих го направил единствено като екстра на стерео у-тел Smile
Но ако ще ми трябва нещо специално предназначено да се използва само за една цел то не бих използвал мостово изпълнение ! Smile
Забележете че при напрежение в крайните +-80 волта в изхода пиковата мощност ще е към 70 волта (като сметнем и клековете в захранването) По познатата формулка смятам че това са малко повече от 300 вата на 8 ома ! Smile
Айде със здраве !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
Страница 6 от 6

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals