Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Mенте части
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
pavlin v
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 21 Фев 2005
Мнения: 856
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Сря Фев 15, 2006 11:18    Заглавие: Mенте части Отговорете с цитат

Вчера купих поредния чип /тда9859/,както и други напоследак не работи,откъде да се пазарува като всички ти гарантират,че са оргинални само губим толкова време и средства и накрая?????????????? Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Louiville
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 03 Ное 2005
Мнения: 132

МнениеПуснато на: Сря Фев 15, 2006 11:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Напълно съгласен съм с теб!И аз не веднъж съм писал,че е пълно с ментета!Лошото е че няма оправия просто не виждам начин!Някои ще си продават ментетата а ние от време на време ще оставаме с пръст в уста Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad !
_________________
Lust(Похот),Gluttony(Лакомия),Greed(Алчност),Sloth(Леност),Wrath(Гняв),Envy(Завист),Pride(Гордост)!The Seven Deadly Sins
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
danco
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 13 Ное 2004
Мнения: 985
Местожителство: Бяла Слатина

МнениеПуснато на: Сря Фев 15, 2006 11:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Не е лошо да се споменават магазините които продават ментета,та белким се засрамат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bai_tishan
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005
Мнения: 5792
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Сря Фев 15, 2006 11:43    Заглавие: Отговорете с цитат

danco написа:
Не е лошо да се споменават магазините които продават ментета,та белким се засрамат.

Laughing едва ли-всичко си остава за наша сметка.Оня ден случайно дочух поръчка на търговеца към доставчик и се оказа че за BU508A от 1,50 дето го продават го вземат на 34 цента.Ей това ако не си е жива далавера-топката остава пак в нас
_________________
Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pavlin v
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 21 Фев 2005
Мнения: 856
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Сря Фев 15, 2006 11:44    Заглавие: Отговорете с цитат

В всичките едно и също явно зареждането е от едно место сигурно се зима на кило,даже наскоро взех транзистори минати със шкурка и нов натпис от 10 бр. всички изгоряха. Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
интермаш
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 24 Дек 2005
Мнения: 469
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Фев 15, 2006 11:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Важна тема: "За резервните части"
Уважаеми колеги,
Човек като се поразрови в "форума" чисто статистически, забелязва,
че най големия проблем за сервизния Ви бранш - резервните части -
Вие не сте разрешили нито индивидуално, нито в браншовото Ви
обединение.А този въпрос е по стар и от "Египетските пирамиди" и
почти във всички (нека засега говорим само за източно-европейските
(ясно защо) държави, той отдавна е решен и в индивидуален и
корпоративен план. Имам предвид главно ТХО-та, инт.схеми,
транзистори... (а защо не и качествени електролити), СМД -елементи,
качествени КИНЕСКОПИ и т.н.(Еквиваленти на много видове ТХО-та се
произвеждат не само в Китай, но и от няколко европейски фирми).
Накратко - създавате си отдел "маркетинг",в който 1 (един от Вас),
с добър английски, от дома си, сърфирайки в "интернет" издирва и
установява контакти с (най-добре) европейски производители или пък
търговци на едро на горните стоки, получава оферти, после се събирате, взимате решението, и си закупувате всичко което сте преценили,че Ви трябва, по договорения с контрагента начин.
Парите могат да бъдат от организационния Ви капитал, или пък да ги
съберете в шапка. В единия случай - централен склад, а в другия -
делите и "кой от къде е.." С гаранция - частите - общо казано -
1) Ще Ви струват с ПЪТИ ПО-ЕФТИНО, 2) Ще ги имате под ръка - изключително важно.
3) При реализация само на част от тях,инвестициите ще Ви се изплатят.
Какво да се закупи? Погледнете си изпълнените ремонти примерно
две години назад.
Живях и работих 12 години в Полша.Обиколил съм професионално и Чехия,Унгария,ГДР,Румъния.
Знам цените на горните части там и най-отговорно твърдя,че цените
тук са МНОГО ПО-ВИСОКИ.
Изглежда нашите "търговци" още не са се наяли добре.Като се има
предвид,че говоря за цени в магазините, а идеята е да си ги
доставяте на едро от производителя или от (обаче НЕ БЪЛГАРСКИ )
търговски фирми, още по ефтино.
Истински пример - мои приятели поляци от същия бранш, членове на
подобни кооперации, поне два пъти годишно пътуват до Германия и
Чехия с микробус за части. И тогава например ТХО -то не му струва
80 лева , а 20 лева!!!, BU -то не по 4 лева,а по 50 ст. и т.н.
Още нещо - Европейските фабрики не произвеждат "ментета".
_________________
Четене му е майката !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Louiville
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 03 Ное 2005
Мнения: 132

МнениеПуснато на: Сря Фев 15, 2006 12:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Както споменава bai tishan да за евтиното си е евтино обаче като вземеш примерно 3-4 бройки и те не тръгнат реално погледнато по-евтино излиза направо да си вземеш нещо оригинално(работещо)!Лошото е че на БГ пазара вече незнаеш кое е истинско и кое е менте!Ако нямаш късмет със слагането ще гръмне,при малко повече късмет ще работи Господ знае колко!Ментета идат като почнеш от Русия и Китай има и още,но тия са главните!Необятната руска земя е голяма манифактури много Wink бабички по цял ден търкат транзисторите с шкурка в добрия вариант лошия направо на шмергел Laughing !За това руснаците си продават ментетата и си вземат маркова техника,а ние се молим да не попаднем на менте!Гаранции в магазините за резервни части особенно за полупроводниковите та това си е ТАБУ Crying or Very sad по простата причина,че се внасят не като такива ами например като банани!Може и още да се пише по въпроса,но......!Поздрави колеги и по-малко ментета в бъдеще! Wink Wink Wink
_________________
Lust(Похот),Gluttony(Лакомия),Greed(Алчност),Sloth(Леност),Wrath(Гняв),Envy(Завист),Pride(Гордост)!The Seven Deadly Sins
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
venelin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Дек 2004
Мнения: 1664
Местожителство: Zlatograd

МнениеПуснато на: Сря Фев 15, 2006 12:58    Заглавие: Отговорете с цитат

защо модераторите не направят отделен раздел където всеки даси оставя мнението за различните доставцици, да се споменават конкретни случаи за ментета-какво и от къде, с една дума рейтинг за различните фирми
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2005
Мнения: 2817
Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Сря Фев 15, 2006 22:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Прав е [b]интермаш[/b],полеваците,дето ги търсих,почти всичките излязоха в ПАСАТ-Горна Оряховица.поръчах ги и какво мислите-дойдоха!На цена 1,50 Exclamation Exclamation Exclamation за брой Exclamation За руски КП 103!А бяха по 20-30 стотинки.Това ако не е обирджийство,здраве му кажи!За сега като че ли най-добре продават КОМЕТ-свестни части на супер цени.Проблемът обаче е за нас от прованса-няма как да поръчаш 5-10 транзистора или нещо от тоя род.
_________________
Не е важно кой си,а колко струваш!

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fishev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Мар 2004
Мнения: 1705
Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Сря Фев 15, 2006 22:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Последния случай беше от вчера 6N60 на цена 1.60 грее та се къса температура на радиатора над 70 градуса Днес взех от АСВО BUZ90 i 2SK2750 на цена 1.20 -ПЕРФЕКТНИ температура на радиатора 48градуса Вложих ги във две шасита 11АК30 Изводите си правете сами В последно време се оказва че АСВО имат перфектни цени и добро качество за части
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Общи приказки - Just talking Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals