| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Фев 16, 2006 12:34 Заглавие: Проблем с т.в. GoldStar мод. CKT2190 |
|
|
| Проблемае,че при авт. настроика подминава точното място и сефиксира намясто с лек брум и снежинки С финната настроика се настроива но бавно пак връща на същото място Предполагам че е някои електролит но не ми се сменят хаотично. Някои преди мене го е правил и е поразбутал платката. Ако някои знае нещо по точно по въпроса пишете ми.Благодаря предварително. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Чет Фев 16, 2006 12:37 Заглавие: |
|
|
В междиночестотния контура за AFC  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
DICHI Опитен потребител

Регистриран на: 04 Апр 2004 Мнения: 334 Местожителство: VRACA
|
Пуснато на: Чет Фев 16, 2006 13:20 Заглавие: |
|
|
А ми и AFC-то е разбутано  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ivan76 Опитен потребител


Регистриран на: 28 Мар 2005 Мнения: 1189
|
Пуснато на: Чет Фев 16, 2006 14:09 Заглавие: |
|
|
| смени и кондензаторите в междинната |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voiniski1957 Гост
|
Пуснато на: Чет Фев 16, 2006 15:12 Заглавие: относно t.v Gold Star |
|
|
| Колеги, благодаря ви . Проблема беше в AFC. Чудно ми е как сърцевинката се е завъртяла сама. Може би от вибрациите.Темата е приключена. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Чет Фев 16, 2006 15:18 Заглавие: |
|
|
| Темата е приключена,но проблема ти- не, след месец пак ще се "врътне" сама.Тук е коментирано многократно спирането на това "връткане" поразрови се,ако ти е интересно. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Фев 16, 2006 18:49 Заглавие: относно t.v Gold Star |
|
|
| Интересно ми е.Прегледах форума 1 год. назад.Не намерих къде е дискутирано по тази тема. Може да не съм търсил добре.На едно място видях нещо подобно за един самсунг, че се променя ферита на което аз гледам леко скептично.Ще съм благодарен ако ми кажете нещо конкретно или къде датърся |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Чет Фев 16, 2006 19:00 Заглавие: |
|
|
Да,понякога и ферита си променя параметрите но много по често кондезатора който се намира в бобинката си променя стойността.Така,че след известно вревме отново контура ще се разстрои.Един от начините за отстраняване на дефекта е да се махне кондезатора и да се смени с външен и контура да се настрои/играта е голяма/другия начин е от бракувано шаси с такава ИС да се взема бобинката. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Фев 16, 2006 19:06 Заглавие: относно t.v Gold Star |
|
|
| Възможно да е така.Ако клиента се върне след време ще знам какво да правя. Още веднъж благодаря. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|