| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
hristot Нов потребител

Регистриран на: 18 Фев 2006 Мнения: 6 Местожителство: вцентъра на България
|
Пуснато на: Съб Фев 18, 2006 13:07 Заглавие: моля за помощ samsung ck5027z |
|
|
здравейте,
проблема на телевизора е следния
отслабна силата на звука а регулатора е до край
занимавам се с електроника но работя само със схеми
ако някой има схема или даде съвет какво да търся благодаря
моля за отговор на [email protected] |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Съб Фев 18, 2006 13:14 Заглавие: |
|
|
Под ТХОто трябва да има написано кое шаси е. Ако не откриеш кое шаси е то поне кажи с каква интегрална схема е изпълнен звука .Ще се ориентираш по това от къде излизат кабелите за говорителя. _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Съб Фев 18, 2006 13:15 Заглавие: |
|
|
На платката,от страна спойки,под ТХО е написано шасито,дайте го и ще стане по бързо и лесно. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hristot Нов потребител

Регистриран на: 18 Фев 2006 Мнения: 6 Местожителство: вцентъра на България
|
Пуснато на: Съб Фев 18, 2006 13:27 Заглавие: |
|
|
| dima написа: | | На платката,от страна спойки,под ТХО е написано шасито,дайте го и ще стане по бързо и лесно. |
благодаря,
ще погледна и ще се обадя |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
burzaka Опитен потребител

Регистриран на: 14 Юли 2004 Мнения: 408 Местожителство: Павел баня
|
Пуснато на: Съб Фев 18, 2006 13:28 Заглавие: |
|
|
би трябвало да е P58SC,
схемата тръгва след малко,
успех  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hristot Нов потребител

Регистриран на: 18 Фев 2006 Мнения: 6 Местожителство: вцентъра на България
|
Пуснато на: Съб Фев 18, 2006 14:10 Заглавие: |
|
|
| burzaka написа: | би трябвало да е P58SC,
схемата тръгва след малко,
успех  |
здравей
под тхо пише P58SG(N)
02
звуковия чип е корпус тип l с 9 крачета на него не пише нищо сигурно е куча марка благодаря за съдействието |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hristot Нов потребител

Регистриран на: 18 Фев 2006 Мнения: 6 Местожителство: вцентъра на България
|
Пуснато на: Съб Фев 18, 2006 14:19 Заглавие: |
|
|
[quote="hristot"] | burzaka написа: | би трябвало да е P58SC,
схемата тръгва след малко,
успех  |
здравей
под тхо пише P58SG(N)
02
звуковия чип е корпус тип l с 9 крачета на него не пише нищо сигурно е куча марка благодаря за съдействието между двете означения има разлика в буквите важно ли е това ако има моля обяснете благодаря
[email protected] |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
burzaka Опитен потребител

Регистриран на: 14 Юли 2004 Мнения: 408 Местожителство: Павел баня
|
Пуснато на: Съб Фев 18, 2006 15:21 Заглавие: |
|
|
| hristot написа: |
звуковия чип е корпус тип l с 9 крачета |
Не мога да гадая, ама по схемата която ти пратих крайното стъпало
за звука е с TDA1013,
Ами докосни пин5- входа му, да чуеш дали има брум,
Виж захранването на пин3- там имаш един електролит. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Фев 18, 2006 16:56 Заглавие: |
|
|
| Ако е TDA1013 премери на 7 крак трябва да има 4-5 волта ако ги няма значи не се регулира силата на звука ,ако ги има виж резистора между 3-4 извод 220 килоома,като прекъсне ефекта е същия. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
hristot Нов потребител

Регистриран на: 18 Фев 2006 Мнения: 6 Местожителство: вцентъра на България
|
Пуснато на: Нед Фев 19, 2006 12:27 Заглавие: Re: моля за помощ samsung ck5027z |
|
|
| hristot написа: | здравейте,
проблема на телевизора е следния
отслабна силата на звука а регулатора е до край
занимавам се с електроника но работя само със схеми
ако някой има схема или даде съвет какво да търся благодаря
моля за отговор на [email protected] |
здравейте и благодаря на всички за съветите
с вашите препоръки и съвети и с моите възможности
установих следното на 5 краче има брум и то стабилен
кондензатора на 3 краче е здрав 220к между 3и4 е добре
спрямо маса замерих напреженията на всички крачета на чипа и ето какво се получи
1-0
2-7,74
3-17
4-15
5-1,14
6-5,3
7-7,22
8-2,50
9-0
това е моля за още помощ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|