Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Въпрос: CD Changers blaupunkt CDC2

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ivanzac
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 22 Фев 2006
Мнения: 48
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Сря Фев 22, 2006 23:05    Заглавие: Въпрос: CD Changers blaupunkt CDC2 Отговорете с цитат

Имам CD Changers blaupunkt CDC2, който почти не е ползван.
Не може да чете CD-R. Възможно ли е да се направи нещо по въпроса? Например: смяна на глава,ъпдейтване на фирмуара....
Ако може някой да помогне ще бъда много благодарен.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivanzac
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 22 Фев 2006
Мнения: 48
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Фев 23, 2006 19:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма ли специалисти които могат да дадат съвет?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Pepi Petrov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 09 Май 2005
Мнения: 591
Местожителство: Vidin

МнениеПуснато на: Чет Фев 23, 2006 19:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Какво значи че не е ползван и аз имам един паинер почти не ползван но е стоял на влага и е в безобразно сьстояние вьтрешно.Даи повече и нфо.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
интермаш
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 24 Дек 2005
Мнения: 469
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Фев 23, 2006 19:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Не съм специалист, присъединявам се към въпроса, но от многократни
проби съм установил,че има някои СД-та които четат, няма правило -
по-нов - чете, или по-стар - не чете.Вероятно е въпрос на конструктивна организация или пък - софт?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivanzac
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 22 Фев 2006
Мнения: 48
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Фев 23, 2006 22:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Състоянието му е перфектно, като нов е.
Чете матрични дискове без проблем. Но записани дискове не.
Писах ги на висока и на ниска скорост(4та) и пак не става.
Въпроса ми е не може ли да се направи нещо за да чете писани дискове?
Например да се сложи нова глава с по голям ток на четене, ако само това е проблема.Просто не ми ясно каква е разликата между устройсвата четящи и не четящи писани дискове.

Много е лесно да сменя касетофона с едно ново CD, но касетофона има много екстри които ще загубя при смяната му, а други чейнжъри не мога да намеря които да се управляват от този касетофон CCR 600 Philips.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Гост
Гост





МнениеПуснато на: Пет Фев 24, 2006 10:58    Заглавие: Отговорете с цитат

На тебе май не ти е ясно нищо!Не знаеш каква е разликата между матрични и записвани дискове , а искаш да сменяш дозата с друг тип(което е невъзможно).Това професионален форум ли е или образователен?
Върнете се в началото
ivanzac
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 22 Фев 2006
Мнения: 48
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Фев 24, 2006 11:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Хората в този форум обикновенно питат за нещо което не знаят и се надяват тези които знаят да им помогнат. Ако знаех със сигурност щях да се оправя сам и нямаше да се обръщам към специалисти.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Tokio
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 10 Окт 2004
Мнения: 3621
Местожителство: Ямбол

МнениеПуснато на: Пет Фев 24, 2006 12:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Гост написа:
На тебе май не ти е ясно нищо!Не знаеш каква е разликата между матрични и записвани дискове , а искаш да сменяш дозата с друг тип(което е невъзможно).Това професионален форум ли е или образователен?

Гост, остави го човека, той много културно и възпитано си задава въпросите. Според мен този форум има и образователна цел, никой не се е родил научен, ние, редовно пишещите тук - също.
Ето и моя отговор: Има голяма разлика между записани и матрични дискове. Някой CD-та, особено марковите не могат да четат записвани дискове и предполагам, че това е направено нарочно, в смисъл, че ако имаш пари за марков плеър, значи ще имаш пари и за оригинални дискове. Твоя чейнджър можеш да накараш да чете записвани дискове само ако му увеличиш тока на лазера, което никак не ти го препоръчвам, защото така се съкращава многократно живота на четеца.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivanzac
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 22 Фев 2006
Мнения: 48
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Фев 24, 2006 13:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за изчерпателния отговор!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals