 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Вто Фев 28, 2006 12:32 Заглавие: TV "Panasonic" TX-25LD4 |
|
|
Колеги, този телевизор е с шаси EURO 4, с VDP3108, процесор SDA5450 (квадратен), STRF6654. Проблема е, че периодически гори транзистора на ХО. Странното в случая е, че понякога може да работи повече от седмица без проблем. Слагам му транзистори BU2508AF, които според мен са истински, защото по време на работа не загряват въобще - студени са. Клиента казва, че при него телевизора се е самоизключвал няколко пъти преди да изгори, докато при мен изгоря при включване от режим "стендбай".
Приемам всякакви идеи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
burzaka Опитен потребител

Регистриран на: 14 Юли 2004 Мнения: 408 Местожителство: Павел баня
|
Пуснато на: Вто Фев 28, 2006 12:47 Заглавие: |
|
|
Tokio
имах точно такъв случай,
трябва да се направят промени ,
сега ще погледна и ще ти пиша
P.S.
значи за около месец изгоряха три транзистора,докато не направих следното:
замяна на BU2508AXLB с 2SD1577LB и
промяна на стойността на резистора R507 от 270 Ома на 100 Ома.
клиента повече не се върна  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Вто Фев 28, 2006 13:41 Заглавие: |
|
|
| burzaka написа: | Tokio
имах точно такъв случай,
трябва да се направят промени ,
сега ще погледна и ще ти пиша
P.S.
значи за около месец изгоряха три транзистора,докато не направих следното:
замяна на BU2508AXLB с 2SD1577LB и
промяна на стойността на резистора R507 от 270 Ома на 100 Ома.
клиента повече не се върна  |
burzaka, много ти благодаря! Получих пощата, дано това да ми реши проблема. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dimitar_cher Опитен потребител


Регистриран на: 06 Мар 2005 Мнения: 362 Местожителство: Пазарджик
|
Пуснато на: Вто Фев 28, 2006 15:05 Заглавие: |
|
|
| огледаи за лоши споики на трафчето най-внимателно от страната на BU xxx и елементите изпекли шасито успех |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|