 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
sheki Опитен потребител


Регистриран на: 17 Дек 2002 Мнения: 425 Местожителство: Златоград
|
Пуснато на: Пет Мар 03, 2006 2:34 Заглавие: |
|
|
| raxell написа: | | darkyp написа: | | За свещите - 12A на свещ, общо 48A. Затова не ми се ще шунт или ридампула. |
Рид ампулата е само сензор , останалото е малко намотки от същия дебел проводник който отива в свещта какъв шунт
При този ток може и 3-4 намотки да стигат , ако не искаш да мериш тока разбира се  |
това е идеалното решение, трябва му малка пластмасова тръбичка на нея намотава примерно 3 навивки от проводника просто ще трябва да си настрои положението на рид ампулата да е включена когато работят 4-те свещи и да изключи примерно когато останат по малко , това значи да прави разлика минимум 12А .. което не е никакъв проблем може да се види една примерна схема която прикачих  _________________ http://mikrotik-bg.net/ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
darkyp Опитен потребител

Регистриран на: 15 Ное 2005 Мнения: 130
|
Пуснато на: Пон Мар 06, 2006 7:24 Заглавие: |
|
|
| дайте спец. на проводника... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sheki Опитен потребител


Регистриран на: 17 Дек 2002 Мнения: 425 Местожителство: Златоград
|
Пуснато на: Пон Мар 06, 2006 20:25 Заглавие: |
|
|
| darkyp написа: | | дайте спец. на проводника... |
използвай същия проводник който захранва свещите , ако е къс тогава режеш и запояваш и удължаваш със същия диаметър проводник , от там насетне .. е само калибровката
п.с. между другото имам едно стабилизирано захранване и както често се случва понякога без да се забележи щипките се допрът и дадът на късо .. и въпреки че захранването е токоограничено може да прегрее и да се повреди затова съм му направил звукова сигнализация (с пиезо зумер и един транзистор )на същия принцип ... когато тока се вдигне над 3А да пищи  _________________ http://mikrotik-bg.net/ |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Sharo Опитен потребител

Регистриран на: 21 Ное 2005 Мнения: 174
|
Пуснато на: Съб Мар 11, 2006 15:35 Заглавие: |
|
|
| А с датчик на хол няма ли да стане? Евентуално с два... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|