| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Мар 03, 2006 17:44 Заглавие: Проблем с т.в. NEO tv2132tx |
|
|
| Колеги, честит празник. Телевизорът е мод.tv-2132tx и инт.TDA 9351ps/n2/3i. Захранването е с STR. Проблема е че не може да се запусне високото а и от там могже би инапреженията са по ниски, например 115в са75в. ТДА9531 се захранва от тхо то но явно в първият момент на запускане нещо не достига и тя не заработва както трябва. Изкушавам се да я захраня външно , но преди да почна да правя глупости реших да се посъветвам. Проверил съм обичаиното , конд. в захр. краиния на тхо . стабилизаторите,сменил съм конд. в първичната част на захр., оптрона и транз. около него. Ако някои се е зблъсквал с нещо подобно в този модел или има някаква идея нека да пише. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
yugo Опитен потребител

Регистриран на: 01 Дек 2005 Мнения: 191 Местожителство: shumen
|
Пуснато на: Пет Мар 03, 2006 18:06 Заглавие: |
|
|
| Откачи базата на крайния на развивката,натовари захр. с лампа и виж какво става-държи ли захранване.Пре стартиране появява ли се атака към развивката.Провери за прекъснало резисторче в изправянията след ТХО. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Мар 03, 2006 18:46 Заглавие: Проблем с т.в. NEO tv2132tx |
|
|
| Колега, благодаря за идеята.Направих го по този начин ивдигна напрежение и се появи атака. Явно едефектирал краиния на тхо2sd2499.От него започнах, на мерене изглеждаше здрав и нямах друг да го заменя.В понеделник ще го купя идано тръгне.Благодаря за съвета и лек празник. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
wankin75 Нов потребител

Регистриран на: 04 Мар 2006 Мнения: 28 Местожителство: Стара Загора
|
Пуснато на: Нед Мар 05, 2006 14:10 Заглавие: Проблем с т.в. NEO tv2132tx |
|
|
| Нали имаш едно на ум че ако е ТХО ще се държи по същият начин |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Мар 06, 2006 13:37 Заглавие: Проблем с т.в. NEO tv2132tx |
|
|
| Колега, наистина работата отива към ТХО.На него е написано BSC 60h 040513-0535 S/N F2204, не знам кое е истинският номер. Мерих го и между Б+ и 190 в. има верига. Дали трябва да е така. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Пон Мар 06, 2006 13:41 Заглавие: Re: Проблем с т.в. NEO tv2132tx |
|
|
| pepi_voinishki1957 написа: | | Колега, наистина работата отива към ТХО.На него е написано BSC 60h 040513-0535 S/N F2204, не знам кое е истинският номер. Мерих го и между Б+ и 190 в. има верига. Дали трябва да е така. |
Така трябва да е ако мериш на крака на ТХО-то но ако е на 190-те изправени , не бива да има връзка. Има диод . _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Мар 06, 2006 17:54 Заглавие: Проблем с т.в. NEO tv2132tx |
|
|
| Разбира се колега ,че преди диода го меря нямам схема за това питам,но проблема явно не е там.Сложих лампа на колектора на краиния тр.и Първичната на ТХО и тя доста категорично свети . На вторичните на тхо горе долу всичко е нормално напреженията ги има .Моите подозрения са че този товар идва от анодния кондензатор или от в.в диоди.Знам че истината изгрява с подмяна на ТХО,но клиента е доста кисел итрябва да съм сигурен.Не съм се занимавал с тези китаиски върхови технологии и за това питам дали има някакви такива типични дефекти и някакви хитрости около тях.Ако някои счете че не питам глупаво или знае нещо повече нека ми пише. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Пон Мар 06, 2006 18:06 Заглавие: Re: Проблем с т.в. NEO tv2132tx |
|
|
| pepi_voinishki1957 написа: | | На вторичните на тхо горе долу всичко е нормално напреженията ги има .Моите подозрения са че този товар идва от анодния кондензатор или от в.в диоди. |
По мое мнение ако имаш товар по високото не може останалото да е почти наред.По скоро нещо го забива от рода на ABL или подобна обратна връзка. _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pepi_voinishki1957 Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2006 Мнения: 3738 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Мар 07, 2006 10:31 Заглавие: Проблем с т.в. NEO tv2132tx |
|
|
| Колега Noel.може би има нещо такова, защото като смених краиния на тхо телевизора се запуска за кратко.и пак застава в st.by.Свето диода примигва три пъти бързо и спира. Направих идруго :Многократно го стартирах едно след друго за да позагрее отоплението на кинескопа и дигнах Skreen от ТХО то и кинескопа светна без картинка и без OSD надписи, с обратен ход. По АБЛ според мен не е защото отива до чипа там си формира saund castel импулс.Ако има други идеи пишете ми. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Noel Опитен потребител

Регистриран на: 22 Апр 2004 Мнения: 2767
|
Пуснато на: Вто Мар 07, 2006 12:42 Заглавие: |
|
|
Може би като начало не е лошо да се започне с презапис на паметта. _________________ Ако не мога да го поправя значи не е развалено .........но живота крие и изненади  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|