| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
dobri_dojeee Опитен потребител


Регистриран на: 03 Окт 2005 Мнения: 254 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Вто Мар 07, 2006 21:30 Заглавие: TV SHARP 70CS-03SC проблем |
|
|
Sharp 70cs-03sc отвратителен телевизор но няма как трябва да се оправя.
Дефекта е че,при старт на телевизора заработва високото и всичко останало за около 3-4 секунди и спира за около 5 секунди и така цял ден.Захранването не мърда ,имам същото шаси за части с проблем в захранването и вертикалното.От него смених паметта и TDA 8375 AH но не е от тях, има чипове като MSP3400C,SDA5237P не знам за какво да се хвана много странен дефект ако някой се e сблъсквал с тези боклуци SHARP да помогне,Благоря!!! _________________ Човек се учи цял живот |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Вто Мар 07, 2006 21:39 Заглавие: Re: TV SHARP 70CS-03SC проблем |
|
|
| dobri_dojeee написа: | | има чипове като MSP3400C,SDA5237P |
"Звуков" процесор и ТХТ, общото е, че и двата са по шина. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emo-evropa Опитен потребител


Регистриран на: 06 Окт 2004 Мнения: 583
|
Пуснато на: Вто Мар 07, 2006 21:40 Заглавие: |
|
|
За времето,което работи размер,яркост,графика,звук. Може ли да се определи дали са нормални и как се държат основните захранващи напрежения?Смърт без причина няма  _________________
 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dobri_dojeee Опитен потребител


Регистриран на: 03 Окт 2005 Мнения: 254 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Вто Мар 07, 2006 21:57 Заглавие: |
|
|
за времето което работи като надуя ускоряващото кинескопа светва нормално значи че вертикалното работи,тонколоните изпукват леко значи и там всичко е наред ,вкарвам антена но не стига времето да превключа на канал да чуя дали хваща нещо. _________________ Човек се учи цял живот |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bamze Опитен потребител

Регистриран на: 02 Апр 2004 Мнения: 1876 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Вто Мар 07, 2006 23:28 Заглавие: |
|
|
| Откачай тхо и слагай лампата.Ако мига назад ако ли не напред.Това ,че на уреда го виждаш стабилно важи за всичко друго но не и за това захранване. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Сря Мар 08, 2006 10:51 Заглавие: |
|
|
| Всички големи електролити за вторичните на ТХОкоито са между него и радиатора на транзистора.Особено капризен е един на -10 волта за драйверния транзистор,както и самия транзистор трябва да е с много голямо бета.Замества се успешно със ZTX1051.На корекциите на растера се добавят 30 волта върху един кондензатор 100 микро смени и него,паралелно на него има ценер на 37 волта мисля smd виж го как е.Провери стабилизатора на 5 волта изпълнен с транзистори ВС и там се случват проблеми |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dobri_dojeee Опитен потребител


Регистриран на: 03 Окт 2005 Мнения: 254 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Сря Мар 08, 2006 19:25 Заглавие: |
|
|
Благодаря за съвета ,утре ще опитам. _________________ Човек се учи цял живот |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ILIAN Опитен потребител

Регистриран на: 04 Мар 2005 Мнения: 281 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Сря Мар 08, 2006 21:44 Заглавие: |
|
|
| За да си сигурен ,измери с ESR метър или направо смени всички електролити от вторичната страна на захранването ,както и тези около ТХО-то(ако сега не го направиш, при този телевизор по късно непременно ще ти се наложи) .Транзисторите на двата 5-волтови стабилизатора - Q707 и Q704 смени с BC639. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plamen petrov Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 1587 Местожителство: Шумен
|
Пуснато на: Сря Мар 08, 2006 22:32 Заглавие: |
|
|
Краиния усилвател на звука ако е изграден с транзистори ги провери хубаво правят проблем и трудно се заменят. _________________ Директна връзка Skype-plamenpetrov8281 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ILIAN Опитен потребител

Регистриран на: 04 Мар 2005 Мнения: 281 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Сря Мар 08, 2006 22:37 Заглавие: |
|
|
| Да,тях ги забравих.Може да откачиш двата дросела ,които са за захранването на звука +/_14 в за да елиминираш временно крайните стъпала. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|