| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
forum Опитен потребител

Регистриран на: 04 Мар 2005 Мнения: 324
|
Пуснато на: Вто Мар 07, 2006 19:04 Заглавие: TV ''ELITE'' -21EF73 - 18096- PROBLEM |
|
|
| Работи, но на зелен фон.На ИС TDA9361PS/N2/5I 51, 52 крак напрежението за синия и червения цвят е 2,6 волта, а на 53 крак за зеления цвят напрежението е 5,7 волта.Има ли начин за корекция със сервизния режим. Благодаря предварително. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
sacho Опитен потребител


Регистриран на: 02 Яну 2004 Мнения: 2268 Местожителство: гр.ПЛЕВЕН
|
Пуснато на: Вто Мар 07, 2006 20:01 Заглавие: |
|
|
Размени зеления вход с червения например за да разбереш назад ли е проблема или във видеоусилвателя.  _________________ СЕРВИЗ ЗОРА - ПЛЕВЕН
www.sacho5.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
yugo Опитен потребител

Регистриран на: 01 Дек 2005 Мнения: 191 Местожителство: shumen
|
Пуснато на: Вто Мар 07, 2006 22:03 Заглавие: |
|
|
| Ако видео усилвателите са с транзистори,мери високоомните резистори на платката на кинескопа.Най вероятно имаш някой завишил резистор или диод с нарушени преходи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
forum Опитен потребител

Регистриран на: 04 Мар 2005 Мнения: 324
|
Пуснато на: Вто Мар 07, 2006 22:41 Заглавие: елит |
|
|
| няма промяная в стойностите или в преходите, но сгреших в информацията, на платката на кинескопа напрежението на синия цвят е 176 волта. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
forum Опитен потребител

Регистриран на: 04 Мар 2005 Мнения: 324
|
Пуснато на: Вто Мар 07, 2006 22:45 Заглавие: елит |
|
|
| продължавам - за зеления и червения цвят напреж. е 123 волта. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Вто Мар 07, 2006 23:13 Заглавие: |
|
|
Май нещо стана объркване с цветовете.Казваш че картината е в зелено а на платката на кинескопа напреженията на зеления и червения са по 123в а на синия е 176в ??По моите науки би следвало синия цвят да не ти работи при такова напрежение и екрана да е в синьо .Размени двата проводника на синия и червения цвят които са запоени на платката на кинескопа и мери пак напреженията . Може пък кинескопа да окъсява . _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Boiko Опитен потребител

Регистриран на: 01 Апр 2004 Мнения: 547 Местожителство: София-Люлин 8 зад Билла 0888 491 426
|
Пуснато на: Сря Мар 08, 2006 5:50 Заглавие: |
|
|
| коцев написа: | Май нещо стана объркване с цветовете.Казваш че картината е в зелено а на платката на кинескопа напреженията на зеления и червения са по 123в а на синия е 176в ??По моите науки би следвало синия цвят да не ти работи при такова напрежение и екрана да е в синьо .Размени двата проводника на синия и червения цвят които са запоени на платката на кинескопа и мери пак напреженията . Може пък кинескопа да окъсява . |
Иване, нещо се омотахме  _________________ НБС-СЕБТ http://www.nbs-set.com/
http://tvbonel.alle.bg |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
forum Опитен потребител

Регистриран на: 04 Мар 2005 Мнения: 324
|
Пуснато на: Чет Мар 09, 2006 13:28 Заглавие: Elite |
|
|
| така е - зелена и синя пушка напр. е 120 - 130 волта а за синия цвят - 174волта , разменям атаката пак същото, слагам последователно по голямо съпротивление и на трите пушки - няма промяна.може и да е кинескоп днес дойде друг ЕЛИТ пак такъв ще правя проби и ще ви кажа. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|