| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
juli_75 Активен потребител

Регистриран на: 07 Мар 2006 Мнения: 73
|
Пуснато на: Вто Мар 07, 2006 23:32 Заглавие: Черен екран Филипс |
|
|
Здравейте!Имам проблем с един Филипс.
Като го включа има звук,без картина(черен екран).
След около 20 мин. започва да "мига" картината,и след около 5-10
мин. започва да работи нормално.С TDA4680 e, сменявах BF422,423
но без резултат.Захранването е нормално,без пулсаций.
Благодаря предварително! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bamze Опитен потребител

Регистриран на: 02 Апр 2004 Мнения: 1876 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Вто Мар 07, 2006 23:38 Заглавие: |
|
|
| Ако го позагрееш предварително със сошуара тръгва ли от раз?Дай и модела. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
juli_75 Активен потребител

Регистриран на: 07 Мар 2006 Мнения: 73
|
Пуснато на: Вто Мар 07, 2006 23:46 Заглавие: |
|
|
Пробвах със сешоар,но няма ефект(нагрявах платката на кинескопа,
и видео процесора).А за модела-в момента ТВ-то не е при мен. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Pepi Petrov Опитен потребител


Регистриран на: 09 Май 2005 Мнения: 591 Местожителство: Vidin
|
Пуснато на: Сря Мар 08, 2006 7:55 Заглавие: |
|
|
| Виж междината и го пробваи по skart вьрви ли нормално така ще се ориетираш кьде ти е проблема . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
fonev_tv Гост
|
Пуснато на: Сря Мар 08, 2006 8:34 Заглавие: |
|
|
| КИНЕСКОП |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Сря Мар 08, 2006 9:22 Заглавие: |
|
|
Тази схема е капризна към годноста на кинескопа.Най вероятно киното си е заминало  _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
pavlin v Опитен потребител

Регистриран на: 21 Фев 2005 Мнения: 856 Местожителство: sofia
|
Пуснато на: Сря Мар 08, 2006 10:28 Заглавие: |
|
|
Кинескоп.Навии 3-4 навивки на ферита на ТХО и го вържи директно на отоплението за да се дигне тока, защото схемата следи тока и ако е под определено ниво не го отпушва.А другото 1 нав. във добавка на отоплението. Нещо прекъсна връзката.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Сря Мар 08, 2006 10:39 Заглавие: |
|
|
| По добре виж дали на отоплението има сериино свързани резистор или дросел,на първо време окъси тях,но имай предвид,че това ще съживи кинескопа за кратко и после в кофата.. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
digital Опитен потребител

Регистриран на: 08 Дек 2005 Мнения: 401 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Мар 08, 2006 11:19 Заглавие: |
|
|
| Добави ускоряващо ,но подържам коегите че е кинескоп |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
GOSHO Опитен потребител

Регистриран на: 08 Яну 2004 Мнения: 1450 Местожителство: Варна - с.Тополи
|
Пуснато на: Сря Мар 08, 2006 11:22 Заглавие: |
|
|
| Провери електролита на +200В.Ако е от кинескопа сложи съпротивление от 12В към 26 кр. на ТДА4580 , като стойноста му я подбери с опити ,като почнеш примерно от 330килоома и намаляш. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|