| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
MITASHKI Опитен потребител


Регистриран на: 06 Юли 2004 Мнения: 108
|
Пуснато на: Вто Мар 07, 2006 18:32 Заглавие: NOKIA ST 71 A2 |
|
|
TDA8362A,STV5180,PROC->NMPA02-R02,няма външна памет.Проблема е че няма виртикална и хоринзонтална синхронизация.Има видео на скарта,има звук.От 8362 излиза 15 кНц и отива на 9 пин на 5180 от там излиза на 5 пин 16,29кНц и отива на драйвера за тхо.5180 се управлява по И2С.
Някой да има някаква идея или поне за сервизно меню начин за влизане.
Апарата е чисто нов,не е работил.Идва от Германия.
Благодаря. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Вто Мар 07, 2006 20:32 Заглавие: |
|
|
Да не е останал включен на френския стандарт ? _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
yugo Опитен потребител

Регистриран на: 01 Дек 2005 Мнения: 191 Местожителство: shumen
|
Пуснато на: Вто Мар 07, 2006 22:10 Заглавие: |
|
|
| Ако имаш дистанционно за телевизора пробвай да влезеш в настройки и наистина провери за стандарти.Ако имаш TDA8362А пробвай да смениш. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
MITASHKI Опитен потребител


Регистриран на: 06 Юли 2004 Мнения: 108
|
Пуснато на: Сря Мар 08, 2006 9:01 Заглавие: |
|
|
| Не е от 8362-пробвах.Няма френски стандарт. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Expressel Опитен потребител

Регистриран на: 03 Фев 2005 Мнения: 215 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Сря Мар 08, 2006 10:13 Заглавие: |
|
|
| Драйвера и транзистора на тхо - наскоро имах такъв случай(макар и не за същият модел ТВ) - уж има синхр. ама с малка ампл. - уж транз бу508а - здрав ама не. Не е изключено и тхо-то да е проблемно. Успех. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Stoy40 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Окт 2004 Мнения: 3148 Местожителство: Sofia
|
Пуснато на: Сря Мар 08, 2006 10:54 Заглавие: |
|
|
| Виж импулс за обратна връзка от ТХО към ТДА.Смени и кварца.... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
MITASHKI Опитен потребител


Регистриран на: 06 Юли 2004 Мнения: 108
|
Пуснато на: Сря Мар 08, 2006 11:38 Заглавие: |
|
|
| Има обратен ход към ТДА.Стигам до извод че тлябва да се смени 5180.Управлява се по И2С, а в сервизно меню нямям изменение на Н-розицията.Нека да го сменя и ще пиша за резултата. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
MITASHKI Опитен потребител


Регистриран на: 06 Юли 2004 Мнения: 108
|
Пуснато на: Сря Мар 08, 2006 19:51 Заглавие: |
|
|
| Нещо не мога да намеря.Къде да го търся това STV5180 smd. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|