| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Чет Мар 09, 2006 21:11 Заглавие: Grundig P45-342CTI |
|
|
Здравейте!
Шасито е CUC3400.(ТХО-то служи и за имп. трансф-ор).
Изгаря ключовия в захранването- BUT56A в момента, в който се премине от дежурен в работен режим.
Който има опит с този модел,нека да сподели.
Благодаря предв.! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Пет Мар 10, 2006 0:23 Заглавие: |
|
|
| 2,2мкФ на колектора |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
коцев Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004 Мнения: 4293 Местожителство: Ловеч
|
Пуснато на: Пет Мар 10, 2006 8:26 Заглавие: |
|
|
И аз го потвърждавам С867 2.2 мкф.  _________________ В един цирк играем и номерата си ги знаем...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Пет Мар 10, 2006 18:26 Заглавие: |
|
|
Здравейте пак!
С-то е 667.
Критична ли е стойността на капацитета ,тъй като в момента не намирам нищо под 20 микро. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bai_tishan Опитен потребител


Регистриран на: 12 Фев 2005 Мнения: 5792 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Пет Мар 10, 2006 18:31 Заглавие: |
|
|
аз слагам 4,7 и няма проблем _________________ Хайде няма какво да се залъгваме, и по- хубави сме виждали и по- грозни сме е***и. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
wesko dilow Опитен потребител

Регистриран на: 12 Мар 2004 Мнения: 1403 Местожителство: гр.Враца
|
Пуснато на: Пет Мар 10, 2006 20:06 Заглавие: Grundig.... |
|
|
| И непременно за 450в.Може и два последователно по 250в.Като го свалиш,погледни изводите как са побелели-гаранция за изтекъл електролит. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Пет Мар 10, 2006 20:11 Заглавие: Re: Grundig.... |
|
|
| wesko dilow написа: | | И непременно за 450в.Може и два последователно по 250в.Като го свалиш,погледни изводите как са побелели-гаранция за изтекъл електролит. |
За раб. напрежение е ясно.Въпроса е до къде може да се "мърда" с капацитета.В момента нямам подходящия капацитет,а клиента се скъсва да бърза. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Пет Мар 10, 2006 20:46 Заглавие: |
|
|
| Не съм съгласен с Веско Дилов ! Там напрежението е де факто 350в. Така че , аз слагам на 400в./105%. Но винаги имам такива в наличност. Само един път брах много ядове , има едно прецизно съпротивление, мисля 12.4к или 11.4к. и си беше променило стойността, не толкова много че да обърна внимание.Меря го около 10к. и си казвам изправно. Беше преди 12-тина години и не помня каква стойност показваше в края на краищата , но от него ми гореше транзистора. А накрая и инеграла, а и ТХО си поръчах. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
wesko dilow Опитен потребител

Регистриран на: 12 Мар 2004 Мнения: 1403 Местожителство: гр.Враца
|
Пуснато на: Пет Мар 10, 2006 21:06 Заглавие: Grundig.... |
|
|
| Мите,само,че този кондензатор не е филтриращ,а има малко по-особено предназначение и е подложен на импулсни пикове.В някои модели този кондензатор е стирофлексен и за 630в.Няма да спориме,а колегата ,ако има някой кондензатор 100-220нФ./630В. също върши работа.Той демпфа пикове и хармоници с високо ниво и облекчава работата на BUT56,което пробива от свръхнапрежение,при прекъсването му.И задължително смени филтърният-150мкФ.на TDA3640 с 220/25в.Много пъти импулсното не тръгва от него.Успех желая и повече добронамерени колеги! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
mitachi Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юли 2005 Мнения: 2352 Местожителство: Дупница
|
Пуснато на: Пет Мар 10, 2006 21:10 Заглавие: |
|
|
Да , ама аз меря само с осцилоскоп. Напрежението на него си е 350в.
Какъв е проблема , да е 400в.Между другото ,имам и на 450в. за които съм сигурен ,че по малко ще държат от тези добрите на 400в.Исках да кажа , че ако търси по магазините 2.2/450в ще му е по трудно. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|