| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
tropper Опитен потребител


Регистриран на: 08 Сеп 2005 Мнения: 1299 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Мар 23, 2006 19:57 Заглавие: |
|
|
| di_rtv написа: | | какво ще стане ако го запусна принудително < късо м/у зелен и черен |
за съжаление не се пуска, т.к. по този начин не се подава RESET на процесора
защо не се пуска нормално? ако има проблем в дъното е възможно захранването да не включва заради късо? _________________ Тодор Симеонов.
skype: todor.simeonov
Захранващи решения за LAN мрежи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
gelkov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Сеп 2004 Мнения: 239 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Мар 23, 2006 21:39 Заглавие: |
|
|
Хубава дискусийка си направихте без мен Както и да е... това което разбрах е че не може просто да се сваржат две АТХ в паралел и едното ако отпадне другото да продалжи... поне ако съм разбрал правилно де Това изобщо не ми харесва Все се надявах с две АТХ свързани паралел и схема която да следи само PG-тата по отделно на двете да стане работата  _________________ eng. M.Gelkov |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Петров Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2004 Мнения: 1246 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пет Мар 24, 2006 12:41 Заглавие: |
|
|
| slav4o.com написа: | И пуши като нафтова печка
А 12те волта стабилизирани ли са аджеба, или стабилизацията е само по петте ? |
На качественните - са стабилизирани
На некачественните - не са стабилизирани |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Yassen Опитен потребител


Регистриран на: 16 Сеп 2005 Мнения: 401 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Мар 24, 2006 12:50 Заглавие: |
|
|
Извинявам се господин "Петров" но ще се осмеля да Ви възразя. Къде сте видяли компютърно захранване без стабилизация на 12В от произведените през изминалата година? Може да се каже за некачествените от преди една година  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
slav4o.com Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 2970 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Пет Мар 24, 2006 16:11 Заглавие: |
|
|
Например моето АТ е старо и въпреки че е добро няма стабилизация на 12 В и ако го пусна без товар на 12те волта меря към 10.
Но вие май забравихте че харддисковете пак си ползват и 5те волта, според мен няма да има проблем само масите да са хубаво съединени.Ако има пулсации откъм 12те волта то и при нормално (самостоятелно) включване би ги имало, дори ще са по-големи тогава. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Петров Опитен потребител

Регистриран на: 11 Юни 2004 Мнения: 1246 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пет Мар 24, 2006 17:28 Заглавие: |
|
|
| Yassen написа: | Къде сте видяли компютърно захранване без стабилизация на 12В от произведените през изминалата година? Може да се каже за некачествените от преди една година  |
Част от задълженията ми е да обслужвам такива и нито едно няма стабилизазия на 12В.
Ще ти бъда много благодарен ако напишеш кои модели имат такава стабилизация, тъй като е възможно и аз да не съм срещнал до момента такова. Не е лошо и да пишеш с кои елементи е реализирана тази стабилизация.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Yassen Опитен потребител


Регистриран на: 16 Сеп 2005 Мнения: 401 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Мар 24, 2006 17:37 Заглавие: |
|
|
Ха така господин Петров. Аз не искам да споря, но според теб как се стабилизира изходното напрежение на импулсно захранване? Аз ще ти кажа: обратни връзки. Погледни схематана АТХ захранване и ще добиеш предства от кои напрежения се подава обратна връзка към ШИМ > +12 и +5. Не говорим въобще за линейна стабилизация. Тя се добавя на каналите -5 -12 понякога защото тяхното напрежение зависи от +5 и +12.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tropper Опитен потребител


Регистриран на: 08 Сеп 2005 Мнения: 1299 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Мар 24, 2006 17:44 Заглавие: |
|
|
Що ми се струва, че и двамата сте прави и излишно се ядете един друг?
За моделите от последната една година не съм сигурен, но в малко по-стари наистина ОВ е от +5 и +12, но тази от +5 доминира. _________________ Тодор Симеонов.
skype: todor.simeonov
Захранващи решения за LAN мрежи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Пет Мар 24, 2006 21:54 Заглавие: |
|
|
| ОБ е по +5 и +12В с 2 резистора които са свързани в обща точка на 1ви крак на ХХ494. А жиенси-тата особенно тея с интегрални схеми ХХ2002Х и ХХ2003Х влизат всичките напрежения и се следят за ниска и висока стойност. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
KokoBoko Гост
|
Пуснато на: Съб Мар 25, 2006 9:28 Заглавие: Mda ama ne |
|
|
| Anonymous написа: | | ОБ е по +5 и +12В с 2 резистора които са свързани в обща точка на 1ви крак на ХХ494. А жиенси-тата особенно тея с интегрални схеми ХХ2002Х и ХХ2003Х влизат всичките напрежения и се следят за ниска и висока стойност. |
Малко си се объркал, действително се следи някаква средна стойност между +5 и +12 V сравнена с вътрешен VREF, но останалите напрежения и +5 и +12 влизат в схема за защита от късо и от там отива сигнала в крак 4 на XXX494, реализациата на тази защита е няколко вида на някой е с транзистори , на други с LM393, а сега вече гледам че слагат и процесор с всичко вградено в него SG6105
И аз съм виждал на доста захранвания че се следи само 5 V и е безсмислено да следиш 12те , защото ако се увеличат 5те се увеличават и 12те , те са строго взаимно свързани поради така направената схема , зависеща от общ трансформатор на който просто са донавити намотки над 5 волтовите. Както и да ги натовариш в проценти е +-5 което е в нормите , а 12 не му трябва да е супер прецизно затова се следи 5, а и всички нови захранвания от известно време си имат и товар от 30-50 ОМ на изходите си  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|