 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
nobodyshadow Опитен потребител


Регистриран на: 24 Яну 2004 Мнения: 413 Местожителство: Сливен
|
Пуснато на: Пет Мар 24, 2006 20:08 Заглавие: |
|
|
здр.в пдф-а на този 74LS04 пише че работи на 5волта.  _________________ Не мога да знам всичко,а и не искам.Тогава би било прекалено лесно и скучно! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
marbnik Нов потребител

Регистриран на: 20 Юни 2005 Мнения: 24
|
Пуснато на: Чет Мар 30, 2006 7:18 Заглавие: |
|
|
А как да стане магията за ниска честота,от НЧУ?  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tchav Опитен потребител


Регистриран на: 05 Юли 2004 Мнения: 753
|
Пуснато на: Чет Мар 30, 2006 9:17 Заглавие: |
|
|
| marbnik написа: | А как да стане магията за ниска честота,от НЧУ?  |
Щом високата честота се смущава с висока, значи ниската трябва да се смущава с ниска. На пример, ако искаш да смущаваш един усилвател, който свири чалга, пускаш друг, който свири рок и готово. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Гост
|
Пуснато на: Чет Мар 30, 2006 10:19 Заглавие: |
|
|
Панелата е 20 годишна-ке падне.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Shtur Гост
|
Пуснато на: Чет Мар 30, 2006 13:14 Заглавие: Hihi |
|
|
| tchav написа: | | marbnik написа: | А как да стане магията за ниска честота,от НЧУ?  |
Щом високата честота се смущава с висока, значи ниската трябва да се смущава с ниска. На пример, ако искаш да смущаваш един усилвател, който свири чалга, пускаш друг, който свири рок и готово. |
Имаше едни проекти , малко фантастични но не е лошо да се помисли за такава реализация , става въпрос за шумозаглушител , който работи на следния принцип , приема се вредния звук с микрофон и се усилва с обратна полярност , може да се помисли за 2-ри микрофон на мястото където се почива и да се направи и от там обратна връзка и така да се регулира сигнала на устройството че да изчезне вредния сигнал точно на това място  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
cvetomirconev Опитен потребител

Регистриран на: 19 Авг 2005 Мнения: 470 Местожителство: Севлиево
|
Пуснато на: Чет Мар 30, 2006 15:01 Заглавие: |
|
|
Проектите изобщо не са фантастични Има си ги съвсем реално. Например в интерком системите на хеликоптерите се използва, за да се елиминира шума от витлата.
http://www.headwize.com/projects/noise_prj.htm _________________
My opinions might have changed, but not the fact that I'm right. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
marbnik Нов потребител

Регистриран на: 20 Юни 2005 Мнения: 24
|
Пуснато на: Чет Мар 30, 2006 19:04 Заглавие: |
|
|
Ееее,влязохме обратно в темата нормално.А после?  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|