Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

TDA7294
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Morphadron
Гост





МнениеПуснато на: Съб Сеп 11, 2004 17:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Абре човеко как да ти пиша кат ти не си си дал майла аиде моля те ми прати всичкото инфо за тва твое велико творение да може и аз го направя се изкефя Very Happy
[email protected]
Върнете се в началото
Morphadron
Гост





МнениеПуснато на: Съб Сеп 11, 2004 17:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Абре човеко как да ти пиша кат ти не си си дал майла аиде моля те ми прати всичкото инфо за тва твое велико творение да може и аз го направя се изкефя Very Happy
[email protected]
Мерси предварително.
Върнете се в началото
MITASHKI
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 06 Юли 2004
Мнения: 108

МнениеПуснато на: Пон Сеп 13, 2004 7:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Чети хубаво.Нагоре в темата го има.На първа страница.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
rusin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 18 Авг 2003
Мнения: 306
Местожителство: Stara Zagora

МнениеПуснато на: Пон Сеп 13, 2004 7:45    Заглавие: Отговорете с цитат

скоро направих 2Х50Вт/4Ома усилвател с ТДА7294 при захранване +-24,5В трафа е ТЕСЛА около 200вата сложих грец10А с радиатор.
На + и - на платката на захранване имам по 1електролитен кондензатор 2200мкф шунтирани с 220нф. На платката на всяко крайно стапало са по 1 1000мкф шунтирани с 100нф - някой щте кажат че е малко така е, но почти няма шум/в границите на нормалното/ на радиаторите съм поставил по 1 вентилатор от РС с отделно трафче да не бърка крайното стапало .
За звука мога да кажа че е много добре - като му пусна сигнал от ДВД нещо рап или техно не щте тонкоректор ниските са перфектни .
В обратните рвъзки имам по 22К съпротивления а входният разделителен кондензатор е 1мкф - при мостово свързване ако съпротивления са по 27К усилването е по- малко/ компенсира се с по висок сигнал и от самото мостово /долната гранична честота пада /баса е по "голам"/но може да се получи самовъзбуждане - слага се капацитет на входа около2,2нфр неелектролитен
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Morphadron
Гост





МнениеПуснато на: Пон Сеп 13, 2004 14:13    Заглавие: Отговорете с цитат

ахам пак сам аз Very Happy я някой да ми каже как тия ора от тва списание ми вадят 180вата от мостовото свързване на TDA7294?
http://www.mladkonstruktor.bg/e-shop/shopping/product_details.php?id=124&product_id=788
мноого ми е интересно,скивнете само и ми дайте мнения туи като гледате снимката ква промяна има толкова съществена дето аз ня виждам щото уж си вади 160вата на 8 ома?
Върнете се в началото
MITASHKI
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 06 Юли 2004
Мнения: 108

МнениеПуснато на: Пон Сеп 13, 2004 14:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Що не си видиш пощата
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Morphadron
Гост





МнениеПуснато на: Пон Сеп 13, 2004 23:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Мии човек ще я видя ама тъй като не ми е активирана услугата за смс известяване напрао ми писва през 5 мин си я отварям и да гледам затуй не я проверяям вече така често а на ден по веднъж Very Happy ама сега заради тебе специално ще го правя непрекуснато когато се сетя Very Happy
И мерси за всичко Smile
Върнете се в началото
rusin
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 18 Авг 2003
Мнения: 306
Местожителство: Stara Zagora

МнениеПуснато на: Вто Сеп 14, 2004 7:46    Заглавие: Отговорете с цитат

това с мощноста е относително и най- вероятно рекламен трик. На тази схема ако й пуснеш +-40В поне щте ти дърпа 9-10А ток на канал и да й сложиш вентилатор да осигури около 10-15 С на чипа на схемата при температура на околната среда е 30 С /в латно време/ тогава може и да искараш 180-190 Вт но с 10% искривявания . За трафа не ми се мисли колко голам ще е ама й тоя вентилатор ? ! ?
За това се мисли първо .А мостовото е изгодно ако захранването е малко а се търси мощност . Като търсиш по голяма мощност си харесай друг интеграл или потърси схема с транзистори например като тази
http://www.radioland.net.ua/sxemaid-147.html ако това ти е много потърси си тук по вкус
http://schematic.host.sk/a_index.htm

макар че интегралите имат повече защтити от 1 транзисторен усилвател
не че немогат да се направят но се усложнява схемата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Morphadron
Гост





МнениеПуснато на: Вто Сеп 14, 2004 9:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Rusin тоя линк сам го гледааал гледаал ама аз малко като гледам не виждам демек гледам такива произведения на изкуството като извън земен пак и е на руски малко трудно се опраам с него ама ако ти ни помогне6 ина4е доколкото сванах биа тоя 300ватовия Very Happy
Върнете се в началото
MITASHKI
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 06 Юли 2004
Мнения: 108

МнениеПуснато на: Вто Сеп 14, 2004 10:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Приятелю Rusin,нещата са направени и изпробвани.Няма да пиша неща които не съм пробвал.Ти ако искаш вярвай.Усилвателя е пробван с постаянен входен сигнал 1kHz,захранване +/-48 волта,товарно съпротивление 13,8 и 4 ома.За тока не си прав.На 4 ома тегли малко повече от 12 ампера.Охлаждането е с 5 бр.вентилатори,по 2 на канал и 1 за трафа.СПИРАМ ДА ПИША ПО ТЕМАТА.Който иска да ми пише на майла.Прочети за TDA7293.А най-добре ела при мен да го видиш.
p.s.morphodron има схемата!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals