| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
инж.Васил Сапунджиев Опитен потребител

Регистриран на: 08 Апр 2005 Мнения: 292
|
Пуснато на: Нед Апр 02, 2006 10:30 Заглавие: |
|
|
При втория вариант файлът е в нормален .DOC формат. При първия вариант файлът е свален директно от споменатия електронен симулатор. _________________ Ако човек се напъва упорито, все нещо ще излезе на бял свят! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
gelkov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Сеп 2004 Мнения: 239 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Апр 02, 2006 11:54 Заглавие: |
|
|
Благодаря за схемата инж. Сапунджиеев още в близките дни ще я почна... значи тази схема е за около 50Вт?...и между другото ако се прави мостово свързване кондензаторът на изхода би ли отпаднал? _________________ eng. M.Gelkov |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tropper Опитен потребител


Регистриран на: 08 Сеп 2005 Мнения: 1299 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Апр 02, 2006 12:03 Заглавие: |
|
|
Отпада, т.к. включваш говорителя между изхода на неинвертиранато и изхода на инвертираното стъпало. Ако ги балансираш добре трябва при покой и от двете да изкарва Ucc/2, т.е. м/у двете напрежението да е нула. _________________ Тодор Симеонов.
skype: todor.simeonov
Захранващи решения за LAN мрежи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
инж.Васил Сапунджиев Опитен потребител

Регистриран на: 08 Апр 2005 Мнения: 292
|
Пуснато на: Нед Апр 02, 2006 13:56 Заглавие: |
|
|
| gelkov написа: | | Благодаря за схемата инж. Сапунджиеев още в близките дни ще я почна... значи тази схема е за около 50Вт?...и между другото ако се прави мостово свързване кондензаторът на изхода би ли отпаднал? |
Чакай малко! Не съобразих, че от говорителя се взема обратна връзка! Няма да стане толкова лесно мостова схема. Освен това съм допуснал грешка и при описанието с общия радиатор на двата транзистора. В този момент си мислех, ако крайните транзистори се изпълнят по схема Дарлингтон, какво ще стане. Тук обаче колекторите само на горните два са свързани заедно. Колекторите на долните транзистори трябва да са изолирани. _________________ Ако човек се напъва упорито, все нещо ще излезе на бял свят! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
gelkov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Сеп 2004 Мнения: 239 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Апр 02, 2006 14:25 Заглавие: |
|
|
Благодаря за уточненията - и аз забелязах че транзисторите ще трябва да се изолират, а за мостовото свързване се зачудих ама реших че ще си поиграя малко като налепя две платки  _________________ eng. M.Gelkov |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|