 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
bdz46 Нов потребител

Регистриран на: 25 Яну 2005 Мнения: 28
|
Пуснато на: Вто Апр 11, 2006 10:18 Заглавие: |
|
|
| vladimir_ki4ev написа: | | ...има релета които работят на определено напрежение но са оразмерени за кратко време да са включени... |
Не си съвсем прав. Много от релетата в локомотивите са включени непрекъснато, даже някои ако изключат изключва целия локомотив и спира влака.
Проблема в случая, е че целия симулатор се захранва от един линеен трансформатор. Той се оказа с вторични намотки 2 Х 48V, които са свързани паралелно, за да понасят по-голям товар и 2 Х 6V, свързани последователно, за захранване на осветлението на скоростомера и радиостанцията, както и за евентуалнаата електроника. В инсталацията има една електромагнитна ключалка, която наред с осветлението на пулта натоварваше значително трансформатора и напрежението падаше прекалено. В момента обаче има голям филтриращ кондензатор, благодарение на който напрежението при малък товар скача до 65V. Релетата нямат никакъв проблем с това. Наистина се нагряват, но не толкова съществено. Проблема е с честото изгаряне на крушките от осветлението. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
мульо Опитен потребител

Регистриран на: 25 Ное 2004 Мнения: 929 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Чет Апр 13, 2006 21:23 Заглавие: |
|
|
| bdz46 написа: |
Проблема в случая, е че целия симулатор се захранва от един линеен трансформатор. Той се оказа с вторични намотки 2 Х 48V, които са свързани паралелно, за да понасят по-голям товар... |
Интересно решение Има режими на паралелна работа на трансформатори, ама в този случай... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Video5 Гост
|
Пуснато на: Съб Апр 15, 2006 20:22 Заглавие: |
|
|
Дали не може преди трансформатора (на 220-те В)да се вържат тиристори,управлявани от схема за контрол на изправеното напраежение.
Така ще е просто,а и достатъчно мошно. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Апр 15, 2006 21:05 Заглавие: |
|
|
| Горкия трансформатор ,при тази форма на тока! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Shtur Гост
|
Пуснато на: Пон Апр 17, 2006 7:16 Заглавие: Mda ama ne |
|
|
| Video5 написа: | Дали не може преди трансформатора (на 220-те В)да се вържат тиристори,управлявани от схема за контрол на изправеното напраежение.
Така ще е просто,а и достатъчно мошно. |
Да не би да имаш предвид симистори
Защотото със симистори може  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|