| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
bobykafe Опитен потребител


Регистриран на: 02 Ное 2004 Мнения: 1325 Местожителство: Стара Загора
|
Пуснато на: Чет Апр 13, 2006 7:30 Заглавие: Микровълнова Whirlpool |
|
|
Ами спря.. .
Спирането се оказа от едно бушонче, което като го възстановя и изгаря отново....
След като я разглобих видях, че капачката на магнетрона е стопена на места... Въпросът ми е поправимо ли е това или се сменя целия магнетрон? _________________ Няма нищо по- унизително от това, да виждате идиоти, които успяват в начинания, в които сте се провалили
----------------
В този форум вече съм само на гости... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nankov Опитен потребител

Регистриран на: 12 Яну 2005 Мнения: 347 Местожителство: Хасково
|
Пуснато на: Чет Апр 13, 2006 8:16 Заглавие: |
|
|
На първо време провери отоплението на магнетрона, а също така дали дава отечка или пълно оксяване към корпус.
Ако магнетрона е здрав почисти нагара на ламарината и боядисай с бял авто спрей. Това се прави при свален магнетрон. Капачката трябва да се смени.
Успех ! _________________ Има 101 причини да се гордея че съм Българин |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bobykafe Опитен потребител


Регистриран на: 02 Ное 2004 Мнения: 1325 Местожителство: Стара Загора
|
Пуснато на: Пет Апр 14, 2006 6:49 Заглавие: |
|
|
Благодаря!
Имам и някои доуточняващи въпроси:
1. Капачката универсална ли е или за специфичния магнетрон?
2. Колко ома /приблизително/ трябва да е отоплението?
3. Някой има ли информация за Стара Загора къде мога да намеря тази капачка  _________________ Няма нищо по- унизително от това, да виждате идиоти, които успяват в начинания, в които сте се провалили
----------------
В този форум вече съм само на гости... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
nankov Опитен потребител

Регистриран на: 12 Яну 2005 Мнения: 347 Местожителство: Хасково
|
Пуснато на: Пет Апр 14, 2006 7:42 Заглавие: |
|
|
Отоплението е 1-2 ома, а капачка потърси в магазина на Тодор Петров. Формата е без особено значение само да е със същия диаметър, покажи им старата и ще ти дадат каквото трябва _________________ Има 101 причини да се гордея че съм Българин |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bobykafe Опитен потребител


Регистриран на: 02 Ное 2004 Мнения: 1325 Местожителство: Стара Загора
|
Пуснато на: Пет Апр 14, 2006 7:50 Заглавие: |
|
|
бонбони и цветя не пиеш, нали  _________________ Няма нищо по- унизително от това, да виждате идиоти, които успяват в начинания, в които сте се провалили
----------------
В този форум вече съм само на гости... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bamze Опитен потребител

Регистриран на: 02 Апр 2004 Мнения: 1876 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пет Апр 14, 2006 8:21 Заглавие: |
|
|
| Я сподели има ли капачки на посочения магазин и как вървят? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bobykafe Опитен потребител


Регистриран на: 02 Ное 2004 Мнения: 1325 Местожителство: Стара Загора
|
Пуснато на: Вто Апр 18, 2006 5:44 Заглавие: |
|
|
Капачки в основните магазини на Стара Загора няма.
Днес изрових телефоните на официалните сервизи за града и ще звъня на тях. _________________ Няма нищо по- унизително от това, да виждате идиоти, които успяват в начинания, в които сте се провалили
----------------
В този форум вече съм само на гости... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
marbnik Нов потребител

Регистриран на: 20 Юни 2005 Мнения: 24
|
Пуснато на: Вто Апр 18, 2006 19:41 Заглавие: |
|
|
| Определено качеството на магнетрона се определя,като се опита с изправен. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
helios Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 2944 Местожителство: Pirdop/Zlatica
|
Пуснато на: Вто Апр 18, 2006 20:00 Заглавие: |
|
|
| marbnik написа: | | Определено качеството на магнетрона се определя,като се опита с изправен. |
Може да се пробва и с нова,изправна печка например!(Майтап,разбира се,не се сърди!).Възможните методи за откриване на повредата в MW,не са толкова много на брой,така,че не е необходимо да имаш по един оборотен магнетрон,(все пак,не всички са еднакви)за да установиш,дали проблема е в него. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
bobykafe Опитен потребител


Регистриран на: 02 Ное 2004 Мнения: 1325 Местожителство: Стара Загора
|
Пуснато на: Вто Апр 18, 2006 21:32 Заглавие: |
|
|
Накратко:
1. Кои са основните повреди по микровълновата?
1.1. Кои са основните повреди по магнетрона?
1.2. Кои са основните повреди по повишаващия трансформатор?
2. Как се откриват?
3. Как се отстраняват
4. Любопитни факти
Оценка:
1. - 1 точка за всеки подвъпрос
2. - по 1 точка за просто обяснение за двата /1.1. и 1.2./
3. - 0 точки за отговор "нова печка, хем си има гаранция" , 2 точки за двата
4. по точка за факт
Хей, някой да не се обиди....  _________________ Няма нищо по- унизително от това, да виждате идиоти, които успяват в начинания, в които сте се провалили
----------------
В този форум вече съм само на гости... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|