| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
burzaka Опитен потребител

Регистриран на: 14 Юли 2004 Мнения: 408 Местожителство: Павел баня
|
Пуснато на: Чет Апр 13, 2006 8:52 Заглавие: тв STARRING SL5000 - транзистор Q506? |
|
|
Колеги кажете ми какъв е транзистора Q506?
Телевизора е изпълнен с шаси близко на CROWN, но тук захранването е с транзистори , а не с STR.
Въпросния транзистор е заменян преди мен наскоро с KT805, но пак
е изгорял.Поставен е допълнително ценер за 150 в/което разбира се е
добре/ - също пробил, значи е имало повишено В+ .
Не , че е кой знай какво - просто ми се иска да знам какъв е бил оригинала, да не сменям така слепешката .
Разбрах, че схема на захранването трудно ще се намери, но имало доста такива тв-та в бг.
благодаря предварително |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Чет Апр 13, 2006 8:58 Заглавие: |
|
|
Това да не е захранването с трите маки и един краен транзистор? _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
burzaka Опитен потребител

Регистриран на: 14 Юли 2004 Мнения: 408 Местожителство: Павел баня
|
Пуснато на: Чет Апр 13, 2006 9:10 Заглавие: |
|
|
да dima
три малки и крайния е BUT11AF,но въпросния транзистор е във
вторичната страна,+В през дросел се подава на колектора му,
проследявайки пътечките ми прилича да е за STAND-BY |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plamen petrov Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 1587 Местожителство: Шумен
|
Пуснато на: Чет Апр 13, 2006 9:23 Заглавие: |
|
|
Ми BUT11 работи идеално .Подвързан е като електронен ключ. _________________ Директна връзка Skype-plamenpetrov8281 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
burzaka Опитен потребител

Регистриран на: 14 Юли 2004 Мнения: 408 Местожителство: Павел баня
|
Пуснато на: Чет Апр 13, 2006 9:48 Заглавие: |
|
|
| plamen petrov написа: | | Ми BUT11 работи идеално .Подвързан е като електронен ключ. |
да , така е,BUT11 си работи, преди малко закачих лампа на захранването.
Може би аз неправилно съм се изразил, но пак ще повторя:
транзистора , който ме интересува е във вторичната страна |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
dima Опитен потребител

Регистриран на: 04 Май 2003 Мнения: 6530 Местожителство: Добрич
|
Пуснато на: Чет Апр 13, 2006 9:55 Заглавие: |
|
|
Да,и на второто място можете да слижите BUT11,погледнете хубаво краката на транзистора като го слагате. _________________ Димитър |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
plamen petrov Опитен потребител


Регистриран на: 23 Апр 2005 Мнения: 1587 Местожителство: Шумен
|
Пуснато на: Чет Апр 13, 2006 9:59 Заглавие: |
|
|
Да правилно съм те разбрал БУТ11 сложи и във вторичната страна така е направено при много ТВ. БУТ11 пуска и спира +В към развивката .Ако не тръгва имаш дефектни елементи около него , освен малкия транзистор има едно 100к което прекъсва. _________________ Директна връзка Skype-plamenpetrov8281 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
vladim Опитен потребител


Регистриран на: 22 Авг 2005 Мнения: 997
|
Пуснато на: Чет Апр 13, 2006 10:11 Заглавие: |
|
|
| Според мен трябва да смениш и ел. кондезатори в първичната част след като имаш изгорял ценер на 150в |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
burzaka Опитен потребител

Регистриран на: 14 Юли 2004 Мнения: 408 Местожителство: Павел баня
|
Пуснато на: Чет Апр 13, 2006 10:18 Заглавие: |
|
|
тв-то мина един час " на прогонку" и ще го затварям.
Благодаря на всички ,които ми помогнаха |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Филипов Опитен потребител


Регистриран на: 01 Дек 2002 Мнения: 7774 Местожителство: Плевен
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|