 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
charli Опитен потребител


Регистриран на: 16 Ное 2004 Мнения: 882 Местожителство: София
|
Пуснато на: Съб Апр 15, 2006 22:30 Заглавие: |
|
|
Позната болка ... На неколко пъти спорих с един познат за някакъв си говорител, който според него бил 1kW бъш си истинската стойност, което на технически език ще рече бъш ефективната мощност. Какво ли не му говорих, чак формули му извеждах и сметах - незнам си кави напрежения ми се получиха, за да се достигне тази мощност, и още му обяснявам и още, ... , и още. Tва да си нежеж в дадена област и да спориш отгоре на това и да верваш на списанията и на телевизията си б-ло м-та. Скъсаха ми се нервите ... и продължава да си верва ...
Имам изведени формулите за ефективната мощност и ако е необходимо ще ги дам - там се вижда откъде идват тея осмици или там каквото число беше. Само кажете дали е необходимо, за да не ги въвеждам излишно, понеже са на хартия. _________________
ЖИВОТЪТ ВСЪЩНОСТ Е НЕПРЕКЪСНАТА ЗАГУБА |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Нед Апр 16, 2006 9:50 Заглавие: |
|
|
| Чарли ,извинявай но тук става въпрос за 2 различни неща ,едното е изходната мощност на усилвателя ,а другото откъдето идват 2 та ампера е консумираната от захранващия източник мощност и при това са преплетени по неправилен начин. Тъй че твоите формули няма да оправят много кашата . Продължавам да твърдя ,че ако човек прочете внимателно статията за КПД на НЧУ към която съм дал линка ще си изясни нещата. Е това е стига сме си чесали езиците ,аз повече нямам какво да кажа по въпроса ,успех в науките! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|