| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Пон Апр 17, 2006 10:03 Заглавие: Вход в сервиз за Sony KLV-S40A10 |
|
|
| Телевизора е произведен януари 2006 и пристига от Канада. В момента работи на NTSC, няма звук и хваща само програми, които са на точен канал. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пон Апр 17, 2006 10:15 Заглавие: |
|
|
"Стандартните" процедури при SONY, не дават ли резултат?
Това с NTSC-то  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Elmech Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юни 2004 Мнения: 119 Местожителство: Шумен
|
Пуснато на: Пон Апр 17, 2006 10:40 Заглавие: |
|
|
Виж дали тунера му е фронт-енд,ако е така няма смисъл да го мъчиш,
защото програмите му се забиват директно от проца през I2C, a обикновенно тунера не го насищат напълно. Пробвал съм с няколко от Испания. А за цветността провери дали декодера позволява настройка, понякога има нужда от кварц за другите системи(ако е автоматичен) |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Пон Апр 17, 2006 18:45 Заглавие: |
|
|
| RC написа: | "Стандартните" процедури при SONY, не дават ли резултат?
Това с NTSC-то  |
RC, аз не мога да му вляза в сервизното меню. Стандартния начин за влизане в сервиз на Сони тук не дава никакъв резултат.
Пропуснах да напиша, че телевизора е 40 инчова плазма. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пон Апр 17, 2006 18:56 Заглавие: |
|
|
Tokio, не претендирам да съм точен, но моите наблюдения са, че тази марка спазва традициите.
И досега което съм срещал са общо взето два начина (може да има и още )
-два бутона от лицевия панел и
-"комбинацията" от пулта
Или вече традициите не са това което бяха ?
P.S.(Интересно ми е какъв е пулта му /ДУ-то/?)
P.P.S. май си отговорих на последния въпрос. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
grishan Опитен потребител

Регистриран на: 23 Мар 2005 Мнения: 747 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Апр 17, 2006 20:06 Заглавие: |
|
|
| За този не знам ,но има един модел след като набереш комбинацията, излиза основното меню и от там на демо и влиза.Също така мисля че всичко е в сервизното меню просто трябва да се разреши.Може да се направи и сервизен пулт от RM-839. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Пон Апр 17, 2006 20:56 Заглавие: |
|
|
Дистанционното му е RM-YA001  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
grishan Опитен потребител

Регистриран на: 23 Мар 2005 Мнения: 747 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Апр 18, 2006 8:23 Заглавие: |
|
|
Пробвай с това- Enter → 1 → 8 → 2 of the remote controller in order
and activate SERVICE MODE OSD. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Tokio Опитен потребител

Регистриран на: 10 Окт 2004 Мнения: 3621 Местожителство: Ямбол
|
Пуснато на: Вто Апр 18, 2006 11:02 Заглавие: |
|
|
| grishan написа: | Пробвай с това- Enter → 1 → 8 → 2 of the remote controller in order
and activate SERVICE MODE OSD. |
Нищо не става и с тази комбинация. Този телевизор явно е различен от останалите, защото не може да се включи от бутоните 1,2,3...., нито от Pr+ или Pr-, нито от бутон Дисплей.
Други идеи за влизане в сервиз? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
grishan Опитен потребител

Регистриран на: 23 Мар 2005 Мнения: 747 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Апр 18, 2006 11:28 Заглавие: |
|
|
| Забравих да напиша, че се тръгва от stb и навярно е комбинация от цифри щом не се пуска с тези бутони. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|