Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Поялник -мнения
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2005
Мнения: 2817
Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Вто Яну 03, 2006 18:05    Заглавие: Отговорете с цитат

От едно време имам WELER,от тези-със "саморегулиращите "човки.Тогава той беше чудото на техниката.С оригиналната човка изкара седем или осем години,като понякога не беше изключван с дни!После с триста зора от Радиозавода във Варна ми изкараха една човка,тя пъ за ниска температура.Откъде такъв припой,та се наложи на старата да свалям сензора и да го слагам на новата.Стана,ама не кара колкото оригиналната.Та мисълта ми беше,ако не стигат парите за оригинални консумативи,по-добре да не се купуват скупи неща.Сега в службата работя със SOLOMON или както там се пише-вече 8-10 години.ДОВОЛЕН СЪМ,ЧОВКИ ВСЯКАКВИ И СА ЕВТИНИ.Добри думи съм слушал и за българските с вграден терморегулатор.Колкото до индукционните-изобщо не коментирам.Това е поялник,който може да се ползва при тотална липса на нещо друго,с което може да се запоява.Зная,че много колеги сега щ е подскочат,ама това си е моето мнение и нищо не може да ме накара да си купя такъв поялник!
_________________
Не е важно кой си,а колко струваш!

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nafo
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 26 Юни 2005
Мнения: 282

МнениеПуснато на: Вто Яну 03, 2006 20:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз също не харесвам индукционните поялници, но да съм честен - наложи ми се да започвам с такъв и наистина станаха хубави спойки и то без старание. Но за мен това не е удобен поялник за работа.
_________________
Всичко е ток и жици.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004
Мнения: 4293
Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Вто Яну 03, 2006 21:09    Заглавие: Отговорете с цитат

За 35 години работа съм констатирал че един телевизионен сервиз трябва да има поне пет модела поялници.Имам две работни места и на двете имам по един индукционен чешки единия е 100вата а другия 75 вата купени от Чехия през през миналия век лято 1976г и до ден днешен работят може би съм употребил над 10км жица за човки. Very Happy Имам 100ватов обикновен с човка дебела един см.Имам един 6 волтов Имам китайски по 3 лв които са постоянно включени през един диод и напреженито им пада до 170в и не прегряват.Имам и един купен 1990 за 150 лв регулируем .Сега вече и станция имам и с нея и поялник с дисплей.
Когато се налага да се смени в Голдстар вертикалната 1170 с обикновен поялник с тънка човка не може да се отпои радиатора и.Когато се сменя тунер за да се отпоят четирите крачета на тунера също трябва як поялник и тук индукционния влиза веднага в употреба. Така че зависи какво ще се запоява но всеки що годе уважаван сервиз трябва да разполага с най различни модели поялници.
_________________
В един цирк играем и номерата си ги знаем...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Borko
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 16 Ное 2005
Мнения: 33
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Яну 03, 2006 21:37    Заглавие: Отговорете с цитат

vladim написа:
Ползвам SOLOMON SL20 С няколко модела човки вече 5 години никакъв проблем ех взех го тогава за 160 лв


Къде могат да се купят (в София) скосени човки за такъв поялник
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
soundMAN
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Ное 2004
Мнения: 235
Местожителство: гр.Плевен

МнениеПуснато на: Сря Яну 04, 2006 19:56    Заглавие: Поялника ли...? Че то е толкоз важно...:))) Отговорете с цитат

Здравейте ! Аз не си изкарвам хляба с поялник в ръка,но от малък помня колко болеше когато докопах поялника на баща ми (100 вата -100 % стара генерация).Още тогава разбрах,че всяка работа си иска майстора,но и покрай него и съответният инструмент(поялник).И понеже се отвори реч за това искам да подкрепя г-н Коцев - всеки поялник си тежи на мястото и трябва да се разполага поне с 2-3 поялника,та били те индукционни,терморегулируеми и т.н.Лично аз ползвам един червен (нищо общо с политическата сцена у нас) 75 ватов,чешки индукционен с лампичка отпред,закупен от "Квазер електроник" за 35-40 лева както Сашо каза.Един 20 вата,един 30 вата и два 40 ватови на тайванската "Pro's Kit"(добро качество за добри пари) закупени от "Млад техник" в нашия град.Един 100 ватов обикновен за груб демонтаж и ламаринени радиатори(на баща ми Smile)) ) и една китайска поялна станция с поялник 15 вата и духалка от "Адмирал груп" за 280 лева.Общо 7 (седем) броя.И вярвайте ми - всички ги използвам.Та приказката е за това,че щом това е един от най-използваните инструменти ,нека поне да е добър и удобен, а за тези от Вас за които е ежедневие просто е задължително.
И за да не пиша в друга тема нека използвам случая да Ви честитя Новата 2006 година,като на всички Ви пожелая от все сърце крепко здраве,щастие и късмет,много работа и усмихнати и доволни клиенти ! Нека новата година донесе и по-добра запояваща техника на тези,който имат нужда от такава. Laughing Това последното в кръга на майтапа,но съвсем отговорно - това е един от най-добрите форуми в нашето интернет пространство,събрал опита и мъдростта на стотици хора с разностранни интереси и познания !

С уважение : Любомир Иванов

ПП Нямам нищо роднинско с един от бившите управители на БНБ ,чиито подпис се мъдреше на едни наши банкнотки Cool .


Последната промяна е направена от soundMAN на Чет Яну 05, 2006 13:31; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
nafo
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 26 Юни 2005
Мнения: 282

МнениеПуснато на: Чет Яну 05, 2006 12:32    Заглавие: Отговорете с цитат

На 100% съм съгласен с теб...едно нещо за да стане добро, освен желание са нужни и добри инструменти.
_________________
Всичко е ток и жици.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
SNT
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 27 Сеп 2005
Мнения: 100
Местожителство: Asenovgrad

МнениеПуснато на: Чет Яну 05, 2006 13:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Вземи си Weller Това нещо се купува един път от 15 г го ползвам без проблеми по 16 часа дневно е включен
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
slav4o.com
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 04 Юли 2004
Мнения: 2970
Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Чет Яну 05, 2006 22:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Хм е аз пък си карам с търновски поялник 40 W / 24 V закупен лятото 2002 г за 4лв от много евтин магазин. Та сега още си работи (дори в момента) ако не греша човката е 3та подред, плоска е, стува под 1лв. Това е смешно като цена и консуматива ама като се сложи и траф във цената тя не толкова малка а и поялника си е стабилен, прав променлив ток, няма грешка дори и 28 В не го изгориха, вярно че загрява тогава доста отива към 50 W.Евтино ама въобще не могат китайските да се мерят с него. С часове на ред работи по цял ден, проблеми няма. Яд ме е че не си взех няколко тогава, но като си помисля скоро няма да се повреди.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
коцев
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Окт 2004
Мнения: 4293
Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Чет Яну 05, 2006 23:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Тук в магазина на Пасат човките за китайските поялници са по 30 стотинки и ги вземам със шепи.Дори миналата седмица си купих за 3.5лв китайски на който взех само човката защото тя е куха вътре и си я поставих на моя регулируемия който си бях купил преди десетина години за 150лв.защото за него има човка но е 9лв. Та с 3.50лв си поднових регулируемия и сега и той е на линия. Very Happy
_________________
В един цирк играем и номерата си ги знаем...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tvservis
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 16 Май 2005
Мнения: 33
Местожителство: Bankja

МнениеПуснато на: Пет Яну 06, 2006 10:31    Заглавие: ПОЯЛНИК Отговорете с цитат

Най-добри са поялниците на Маргарит Серафимов-тип ВЕЛЕР, регулируеми 60 Вт. Аз лично го ползвам 8години и съм много доволен.
ТЕЛ.0888920712
_________________
ТО ДЕТЕТО ГО РАЗВАЛИ!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 2 от 4

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals