 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Shtur Гост
|
Пуснато на: Сря Ное 08, 2006 19:13 Заглавие: Re: Mda |
|
|
| tropper написа: | | Shtur написа: | Точно това ще стане ако не е направено със добри защити каквито може да се направят с TL494 , без нищо не я слагат точно в компютърни захранвания .... |
Тц!
494-ката няма нищо общо с транзиентите от входа и въобще няма как да успява да се справи с тях.
Слагат я в компютърните, не защото е най-добрата, а защото е най-старата и евтина. Има къде-къде по съвременни решения, особено когато става въпрос за управление на МОСФЕТ, токови защити и прочие, но да не навлизаме в излишна полемика...
Във всички случаи смятам и аз че захранването трябва да е трансформаторно.
Лошото е че мощността е голяма на малко входно напрежение и затова трябва да е прав преобразувател - push-pull , иначе обратния (flyback) доста по-добре се справя с изчистването на тия шумове заради 180 градусовото дефазиране.
Има едни варистори за 12В специално маркирани като "AUTO". Някакви наблюдения върху тях имате ли? |
Тц ама друг път , явно си много зле по тази част, малко попрочети за импулсните захранвания и тогава ще говорим .
Слагай варистори и после ще приказваме като влезеш финансово назад за няколко КОмпа дано земе че ти доде малко акъл поне тоигава.
П.С.
Разликата от TL494 и така наречените модерникато цена е незначителна за да влияе на цента , дори с новите е по евтино защото всички съпротивления са вкарани в чипа за да е по евтино , нещо ти куца логиката. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
tropper Опитен потребител


Регистриран на: 08 Сеп 2005 Мнения: 1299 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Ное 13, 2006 21:02 Заглавие: Re: Mda |
|
|
| Shtur написа: | Тц ама друг път , явно си много зле по тази част, малко попрочети за импулсните захранвания и тогава ще говорим .
.....
П.С.
Разликата от TL494 и така наречените модерникато цена е незначителна за да влияе на цента , дори с новите е по евтино защото всички съпротивления са вкарани в чипа за да е по евтино , нещо ти куца логиката. |
Давай малко по-спокойно, ако обичаш.
И освен това е полезно да обмисляш какво пишеш.
Ако ще спорим без да се изслушваме с теб очевидно темата няма нужда да се продължава. _________________ Тодор Симеонов.
skype: todor.simeonov
Захранващи решения за LAN мрежи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|