Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

захранване с два трафа
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Гост






МнениеПуснато на: Съб Юли 28, 2007 20:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Това за честотата е ясно/грубо 20000-30000 към 50 херца/.Виждал съм варианта,за който писах,та за това.А иначе това,което предлагаш със сигурност е по- сигурното.
Върнете се в началото
RC
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 22 Фев 2003
Мнения: 13214

МнениеПуснато на: Съб Юли 28, 2007 20:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Off/
Варианти всякакви, какви са и що са е друг въпрос (въпреки, че са в неща които се продават в магазина, но това е друг въпрос). Smile
Направи другото (основното), пък ако възникне такъв проблем - ще го мислим.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Гост






МнениеПуснато на: Съб Юли 28, 2007 21:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Предложете лепило за слепване на сърцевините на трафовете.Лентови са/близнаци,по 200 вата всеки,за 2 по 120 вата на канал/,и след пренавиването им,освен добро пристягане си иска и залепване.
Върнете се в началото
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Юли 28, 2007 21:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Твоите е добре да са екранирани като се затворят в метална кутия.

И то от магнитопроводящ метал -стомана ,желязо или най добре пермалой ,но трудно се намира и обработва. Мед,или алуминий НЕ!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Гост






МнениеПуснато на: Съб Юли 28, 2007 21:34    Заглавие: Отговорете с цитат

ELP написа:
Цитат:
Твоите е добре да са екранирани като се затворят в метална кутия.

И то от магнитопроводящ метал -стомана ,желязо или най добре пермалой ,но трудно се намира и обработва. Мед,или алуминий НЕ!

ОК!Имам една тънка ламарина/магнита я "пипа"/,но е калайдисана.Имам и друга подобна,поцинкована.Някакъв проблем с тях?
Върнете се в началото
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2005
Мнения: 2817
Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Нед Юли 29, 2007 5:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами аз и лепило ще ти предложа,ама от де ще намериш меки феритни чашки-изобщо не зная!На времето в Радиоклуба имахме стари руски военни радиостанции от които дърпахме туй-онуй.Та в тях имаше такива ферити-меки,стържат се ножче.Троши се един такъв ферит,слага се в шишенце и се залива с коресилин.След ден-два се получав каша,гъстотата на която се сещаш как да регулираш.Та преди да сглобиш трафовте,мажеш челата с това нещо и стягаш.Ако и след това бръмкат-парафинова баня и вече посмъртно няма да ги чуеш. Laughing
Я виж колко хубаво си приказваме!Защо не вземеш да се регистрираш Question Question Question Idea
_________________
Не е важно кой си,а колко струваш!

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гост






МнениеПуснато на: Нед Юли 29, 2007 11:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Ditronix написа:
Ами аз и лепило ще ти предложа,ама от де ще намериш меки феритни чашки-изобщо не зная!На времето в Радиоклуба имахме стари руски военни радиостанции от които дърпахме туй-онуй.Та в тях имаше такива ферити-меки,стържат се ножче.Троши се един такъв ферит,слага се в шишенце и се залива с коресилин.След ден-два се получав каша,гъстотата на която се сещаш как да регулираш.Та преди да сглобиш трафовте,мажеш челата с това нещо и стягаш.Ако и след това бръмкат-парафинова баня и вече посмъртно няма да ги чуеш. Laughing
Я виж колко хубаво си приказваме!Защо не вземеш да се регистрираш Question Question Question Idea

Това за лепилото-добре,но май се отнася за един по -друг/поотминал/ период Wink .Едва ли бих намерил точно от тези "чашки" Crying or Very sad .Оригинално,трафа беше залепен с нещо,което определям като епоксидна смола.Ще му търся цаката някак.Полусърцевините си лягат много добре,така,че ще се получи.
Благодаря на всички за мненията!
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals