Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Електронен димер за импулсни трансформатори за лунички
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
kukata
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 27 Окт 2005
Мнения: 100
Местожителство: Burgas

МнениеПуснато на: Нед Юли 05, 2009 22:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Че не са ми ясни някой неща по схемата не са.Признавам си.Затова питам някой да ми обясни.Наистина не е зеро крос не знам защо съм останал с такова впечатление.Но не е заради инертноста светенето.Нямам осцилоскоп да го измеря но съм сигурен защото знам как свети само при едната полувълна.например с диод.Постовете ви звучат сякъш искате да ми кажете че това което се опитвам да направя е невъзможно.Така ли да го разбирам.Наистина ли мислите че няма начин схемата да заработи при тези обстоятелства без да регулирам напрежението във вторичната намотка или други такива.

ivpav
нямам предвид че със зерокрос-оптрона командвам товара-а оптрона командва симистора който командва товара.Както е на картинката която съм пуснал.


Последната промяна е направена от kukata на Нед Юли 05, 2009 22:33; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lenko71
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Май 2009
Мнения: 302
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Нед Юли 05, 2009 23:50    Заглавие: Отговорете с цитат

kukata написа:
Нямам осцилоскоп да го измеря но съм сигурен защото знам как свети само при едната полувълна.например с диод.

Формата и честотата на напрежението след импулсния траф нямат нищо обшо с тези на мрежожото напрежение. А за димера - поне аз симисля че няма значение дали управляваш директно тиристора или през оптрон. И в двата случая на изхода има срязана синусоида. Контролера изработва импулс в определен момент след преминаване на мрежовото напрежение през нулата. Той отпушва тиристора и последния остава отпушен докато напрежението отново стане 0 и т. н.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
RM
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Сеп 2008
Мнения: 680

МнениеПуснато на: Пон Юли 06, 2009 17:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Ей КУКА измисли една схема (изрови я ако щеш и от интернет , или питай за някоя изпитана в битките) , сподели я, изчисти я хардуерно , и все някой ще се намери да напише нещо за контролера който искаш(който може да пишеш).
дали ще е на майкрочип или атмел нема значение. Погледни по магазините около квартала кви контролери продават, нещо от рода 12Ф675..... абе кво има. Ще бутнем едно рамо ... а ти искаш за мездра през париш.

--------------------------
гледай да има PWM за по лесно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kukata
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 27 Окт 2005
Мнения: 100
Местожителство: Burgas

МнениеПуснато на: Пон Юли 06, 2009 20:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Убил съм се дя ровя разни схеми.Тази е знам вече наизуст жалко че не работи както трябва.Гледал съм и други но коя ще работи коя не ...уж и тая трябваше да работи.Вие някяква схема с подобна цел не ви ли се е мяркала.Нещо по сигурно от някой по опитен от мен.Ето например схема с чипа споменат в първия ми пост. http://www.velleman.be/downloads/0/manual_k5002.pdf
аз разлика почти не виждам само дето не е пик.А дали да е правя и ня или ще си имам ядове с още една схема...
Затова опрях до вас евентуално някои да се намеси да оправим моята схема да заработи в най добрия случаи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lenko71
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Май 2009
Мнения: 302
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пон Юли 06, 2009 21:51    Заглавие: Отговорете с цитат

kukata написа:
Убил съм се дя ровя разни схеми.Тази е знам вече наизуст жалко че не работи както трябва.

А като свържеш обикновена лампа (220V) за товар, работи ли?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kukata
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 27 Окт 2005
Мнения: 100
Местожителство: Burgas

МнениеПуснато на: Вто Юли 07, 2009 0:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Интересното е че да
Работи си без проблем дори и с оригиналната схема от МК.
А като е с импулсния траф за да не трепка ми трябва схемата да е "плюс" оптрона както е на картинката в първия пост
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lenko71
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Май 2009
Мнения: 302
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Вто Юли 07, 2009 9:41    Заглавие: Отговорете с цитат

kukata написа:
Интересното е че да...

Сам си направи извода тогава.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kukata
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 27 Окт 2005
Мнения: 100
Местожителство: Burgas

МнениеПуснато на: Сря Юли 08, 2009 19:11    Заглавие: Отговорете с цитат

И сега какво се оказа.Че идеята ми е невъзможна за реалезация ли?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ikarlo
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 12 Апр 2008
Мнения: 470
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Юли 09, 2009 6:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, димер във входа - изключено! Обърни внимание какво е написано: 250VA RELCO 12V L/V DIMMABLE LIGHTING TRANSFORMER! Това L/V e LOW VOLTAGE. Някои електронни трансформатори имат специален извод за димиране - връзва се бутон. Късо натискане ON/OFF, дълго - започва да димира от max към min или обратно.
Трябва да се чете повече...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kabel
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 15 Ное 2007
Мнения: 198
Местожителство: Павел бяня

МнениеПуснато на: Чет Юли 09, 2009 8:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Това с тия димери е голяма каша.На познат в кухнята има 12 лунички,купихме трансорматори които се димират но не би пробвахме с 3 различни димера и не стана.Накрая купихме димер от шнайдер за 60 лева и ооо чудо луничките се димират перфектно.Явно има нещо различно в тия димери но не мога да го разглобя за да ти кажа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals