 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Minkov Опитен потребител

Регистриран на: 19 Авг 2005 Мнения: 216 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Авг 10, 2009 21:11 Заглавие: |
|
|
| ELP написа: | | Че кой е казал ,че пералнята има проблем с тахото .... |
Абе не е казал, ама не му се пере на ръка, то е ясно . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emil74 Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2007 Мнения: 1111
|
Пуснато на: Вто Авг 11, 2009 10:36 Заглавие: |
|
|
Тахото и пералнята засега нямат нищо общо. Тахото вече си работи, където трябваше...
А за пералнята-ето цялата история и ако искате-смейте се...
Купих я преди три години и малко... Нова, лъскава(и най-ефтината от "фенси" моделите). Докараха ми я в къщи, инсталираха я-ОК, не споря, че някой ще свали 4 болта и ще закачи един маркуч вместо мен, особено ако "влиза в цената и гаранцията".
И като горд собственик на нова пералня, веднага я включих. И след час и 45 минути усмивката ми се стопи-дрехите мокри и мига "грешка"! Гледам в книжката-нeзатворена врата. Гледам-взела си праха, дрехите изпрани. Айде стига де! Как пък пра с незатворена врата?!Включих центрофугата и готово. Изобщо не установи, че вратата не е затворена. Ново пет! Но ме човъркаше какво стана. Пуснах още два парцала да извърти и последните 20 минути проведох в банята до нея(но не последните за мен, както ще стане ясно по-късно). И какво става-центрофугата се включи, след това ляво-дясно, както си му е реда. Светна и лампичката "готово". И тъкмо да посегна да вадя "прането"... "тссст", "тссст"..... 14 пъти-пусна пак вода на импулси, след което светна познатата грешка.
Звъня аз в магазина, идва на другия ден майстор. Обяснявам, той върти телефон до шефа си и казва-"ясно, трябва да ти се смени ключалката". При което не се сдържах и попитах защо това управление прави проверка за отворена врата при вече завършила програма и дали като си вадя прането това за нея е "грешка-отворена врата", и как тъй казва, че е готово, а не е... Накрая съвсем сдържано попитах дали заради явно скапаната електроника ще смени цялата пералня или ще донесе нова електроника. При което той зяпна, започна да върти пак куп телефони, от разговора чух само, че "явно човекът е в час и очевидно е прав". След три месеца се сдобих с ново управление, гаранцията ми беше продължена с толкова, а аз проведох над 20 часа в банята... не само да дебна кога ще завърши, за да си извадя дрехите сухи, а и за да направя времева графика на всяка операция, която върши всяка една от програмите. Идеята ми беше ако пак се случи същото, да изхвърля старата електроника и да си вградя моя. Няма да споменавам, че банята и тоалетната са в едно помещение и изобщо колко е емоционално пълноценно пребиваването там...
В крайна сметка искам да знам кой е производителят, защото всичко по нея е пластмасово и не ми се изхвърля още. Дори котлен камък не е хванала като хората все още! За да не се изкушат някои от колегите да ме посъветват да си присадя друга помпа, за моженето-може, но ще е само в краен случай.
И понеже вече помпата бръмчи на излитане, ако совалката все още няма пералня, давам тая за там!
Що се отнася до мен, темата приключи и може да й се сложи катинар. Ако някой знае аналога, нека ми пише на "лични", а аз ще се постарая да бъде обявен. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
росен попов Опитен потребител

Регистриран на: 07 Дек 2007 Мнения: 136 Местожителство: кюстендил
|
Пуснато на: Вто Авг 11, 2009 13:56 Заглавие: |
|
|
| пералната по скоро е neo ,дори има и zanusi което в момента е впродажба. търси документация за neo с три бутона |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
emil74 Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2007 Мнения: 1111
|
Пуснато на: Вто Авг 11, 2009 21:14 Заглавие: |
|
|
Да. Изглежда е "Нео". Намерих няколко подобни. Дизайнът е същият, само има разлики в броя на бутоните или селекторите. Дори лепенката долу вляво "Caution..." e 1:1 с моята.
Благодаря! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|