 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
eler Опитен потребител

Регистриран на: 30 Яну 2005 Мнения: 2251 Местожителство: Раднево
|
Пуснато на: Чет Дек 10, 2009 10:39 Заглавие: |
|
|
| Пробвай да измериш какъв ток тече между зарядното и батериите по време на зареждане. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ilian359 Опитен потребител

Регистриран на: 22 Юли 2004 Мнения: 509
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ELP Опитен потребител

Регистриран на: 07 Яну 2004 Мнения: 6933 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Дек 10, 2009 15:14 Заглавие: |
|
|
http://www.911.bg/a2/offers.asp?p=2012204&id=277
Ако това са ти батериите и зарядното -фърли и едното и другото ,аз веднъж така си взех SONY 3600мАh от битака -пълно менте. Оригиналните SANYO 2700 от Техномаркет са 31 лева само батериите . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
milmar Опитен потребител

Регистриран на: 05 Юни 2007 Мнения: 1010 Местожителство: Русе
|
Пуснато на: Нед Дек 20, 2009 21:06 Заглавие: |
|
|
Проблема е , че фотоапарата работи при 3V номинално напрежение с нормалните елементи 1.5V . А ти го ползваш на 2.4 V номинално . Когато NiCd -те батерии са токущо заредени и са над 1.2 V всичко е ОК , но като поработят малко , без въобще да са отдали и 50% от заряда си фотоапарата изключва защото смята че са изтощени .
Аз имам същия проблем . Бях си намерил алкални акумулатори 1.5V , всичко беше супер , фотоапарата правеше в пъти повече снимки , но след 5-6 зареждания загинаха . В момента аз си карам с NiMh акумулатори , защото все пак правят повече снимки от обикновените батерии и казват че нямат или е по-слабо изразен т.нар. ефект "лоша памет" . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
machinow Опитен потребител

Регистриран на: 20 Юни 2005 Мнения: 179 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Дек 21, 2009 8:03 Заглавие: |
|
|
Аз също ползвах батерии Sanyo 1900 или 2000mAh и след около 2 години не ставаха за нищо. Зареждачката им ги зареждаше бавно за 12-16 часа с нисък ток 150-200mA.
Преди 6 месеци някъде си купих SONY 2000mAh в комплект със зарядно. Зарядното е с повече електроника, зарежда ги по отделно, не на двойки като SANYO-то, и то с доста по-висок ток - батериите по време на заряд стават горещи, а дори е ROHS - успях да го отворя. Е, според спомените ми за Саньотата, Сони-тата се държат по-добре, за възрастта си, и все още доста държат за половината си година. Саньо зарядното беше с трафче и пак имаше електроника, платката му беше по-готина, щото май не беше ROHS.
Та, в общи линии, мога да кажа:
- Не го мисли толкова
- Не си играй с преработки и глупости
- Купи си ново зарядно&батерии, вървят евтино в комплект и зарядното излиза без пари. Това ще ти струва 30-тина кинта. Може да пробваш СОНИто, аз не се наемам да кажа дали е добро, но моето поне не е най-големия боклук на света.
- Ако горното ти излиза скъпо, купи си NiCd батерии от Конрад по 1.50 лв и си ползвай наличното зарядно. Явно е с малък ток и ще пасне за NiCd. Пробвай как ще бачкат, финансовият риск е малък така и почти нищо не губиш. Пренебрегни факта, че ще са макс 1100-1200mAh на цифри и виж колко ще държат на практика, поне за цената си. После може да си купиш повече бройки
Специално аз, следващият път може би пак ще си купя Сони-тата в комплект със зарядно /ново/, щото и на него не му давам повече живот, отколкото очаквам за батериите, а и малкият ми син си играе доста с него.
Като казах син - аз ползвам и конрадски NiCd батерийки, като ги зареждам със SANYO зарядното, и доста добре се държат - за играчки основно  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|