Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Кварц + IR LED
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mitko29
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 20 Фев 2010
Мнения: 18

МнениеПуснато на: Пон Авг 02, 2010 12:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Разбрах,че връзката с кварц е по стабилна за това името на темата е ir + кварц просто питах какво ще е ако го няма отговор по нестабилна връзка.
Exclamation Arrow Не се отговаря с този бутон Exclamation
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ststefanov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 14 Дек 2004
Мнения: 1509

МнениеПуснато на: Пон Авг 02, 2010 12:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Провери в документацията на приемника какъв е толеранса на честотата и намери най-удобното за теб решение на генератор с исканата стабилност.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mitko29
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 20 Фев 2010
Мнения: 18

МнениеПуснато на: Пон Авг 02, 2010 12:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз може би си реших проблема сега намерих нещо доста интересно:

http://bg.farnell.com/sharp/is471fe/photodiode-opic-light-detector/dp/9707840?Ntt=IS471FE.

Което приема Инфрачервената светлина само но с подходящата изолация се надявам да не влияе външната светлина.

Ето и едно видео:

http://www.youtube.com/watch?v=sR0uQbD6D2E

Главната част е предоставя фарнел за българия са comet electronics.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Edesign
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Сеп 2005
Мнения: 301

МнениеПуснато на: Пон Авг 02, 2010 13:48    Заглавие: Отговорете с цитат

това което си го дал няма налично във фарнел

ето ти също добър приемник и то по-евтин и наличен TSOP1138

относно стабилността на честотата на предавателя --> от нея зависи разстоянието на работа
- за <= 1метър 38kHz +/- 8kHz
- за >= 1 метър и <=5метра 38kHz +/- 2kHz

това са лични опитни данни с гореспоменатия приемник

Кварц се слага ако температурата играе много но за бариери мисля че е безсмислено
_________________
www.epd.hit.bg - хоби и професионална електроника
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mitko29
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 20 Фев 2010
Мнения: 18

МнениеПуснато на: Пон Авг 02, 2010 15:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Edesign написа:
това което си го дал няма налично във фарнел

ето ти също добър приемник и то по-евтин и наличен TSOP1138

относно стабилността на честотата на предавателя --> от нея зависи разстоянието на работа
- за <= 1метър 38kHz +/- 8kHz
- за >= 1 метър и <=5метра 38kHz +/- 2kHz

това са лични опитни данни с гореспоменатия приемник

Кварц се слага ако температурата играе много но за бариери мисля че е безсмислено


Първо във фарнел ги няма но в комет са останали 2 бройки, който вече ги няма Very Happy . Иначе с TSOP съм си конструирал приемник който използва транзистор 2н3904 който го използвам като клуч свързал съм един резистор от база към маса(за да може да се отпушва) и от там командва моторите.
Но все пак бих видял схемата която си забравил да дадеш линк.
Но ще ми стане интересно дали този sharp сензор може да пуска постоянно 5в волта към морите и като се освети да се намаля.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Edesign
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Сеп 2005
Мнения: 301

МнениеПуснато на: Пон Авг 02, 2010 15:34    Заглавие: Отговорете с цитат

какво имаш впредвид

Но ще ми стане интересно дали този sharp сензор може да пуска постоянно 5в волта към морите и като се освети да се намаля.

това са обикновени приемници с амплитудна демодулация на сигнала. на изхода им имаш цифров сигнал - има ниво, няма ниво. Ако искаш да правиш ИР дистанционни като на изхода да имаш ниво плавно от 0 до 5 волта то задачата е доста по-сложна
_________________
www.epd.hit.bg - хоби и професионална електроника
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals