Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

схема - дистанционно за аларма дали излъ4ва сигнал
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Сеп 14, 2010 14:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Спокойно може да се ползва приемника на алармата и осцилограф ,да се види има ли приеман сигнал ,днес точно гледах на една Eagle - от двете маймунки ,едната работеше ,а другата не .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Nimi
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Апр 2005
Мнения: 475

МнениеПуснато на: Вто Сеп 14, 2010 19:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Поста ми е хванал фира ма някой така е решил Laughing

Идеята му беше да обясни на колегата kabel, че има смисъл да се вижда кода при ремонта на дистанционните. Има ситуации при които ако не виждаш кода и идея си нямаш за ремонта или дали изобщо може да стане нещо от дистанционното.
_________________
Алармени системи, Видеонаблюдение и контрол на достъпа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
AA
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Юни 2004
Мнения: 730
Местожителство: ВеликоТърново

МнениеПуснато на: Вто Сеп 14, 2010 23:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Май че темата се изражда в малко безсмислен спор. За практически ремонт на дистанционни от аларми, за какъвто е въпроса в първия пост дали ще видиш някакъв код или не едва ли е от особено значение - поне така мисля. Като се има пред вид схемотехниката на болшинството дистанционни за аларми на практика в повечето случаи е достатъчно да се види има ли излъчване и каква е честотата му и евентуално както беше писано по горе да се мери с осцилоскоп изхода на приемника. В най-добрия случай има работещо дистанционно за сравнение.Ако няма такова и се види , че дистанционното излъчва а алармата не го възприема каква практическа полза за ремонта ще донесе виждането или невиждането на някакъв код , който обикновено по начало е неизвестен? Ако може някой да даде логически обоснована последователност от действия , в която виждането на кода да е решаващо необходимо за ремонта - ако може и да е случай от практиката ще е най-добре - примерно дошло е повредено дистанционно , правил съм това и това като на определен етап ми е бил необходим кода и дистанционното е станало. Не ме разбирайте погрешно относно уредите - при всяко положение е по-добре да имаш уред с повече възможности но за ремонта на дистанционното на аларма виждането на кода не е от такова важно значение. Една аналогия - кой ползува анализатор на RC-5 протокол за ремонт на дистанционно на някаква битова апаратура?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Yassen
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Сеп 2005
Мнения: 401
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Сеп 15, 2010 10:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Най-елементарно дали дадено дистанционно излъчва някакъв сигнал е като го доближиш до антената на работещ телевизор. Ако се появят някакви смущения в образа дистанционното излъчва някакъв сигнал. Друг е въпроса дали е правилен и работещ.
_________________
Младото поколение трябва да възроди Българската електроника
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Nimi
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 19 Апр 2005
Мнения: 475

МнениеПуснато на: Сря Сеп 15, 2010 14:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Yassen написа:
.... Друг е въпроса дали е правилен и работещ.

Дам... там е тайната Laughing
_________________
Алармени системи, Видеонаблюдение и контрол на достъпа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Panasonic
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 06 Авг 2010
Мнения: 24
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Съб Сеп 18, 2010 17:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Има още по-прост начин да се разбере дали излъчва - доближава се дистанционното до главата на включен касетофон. В говорителя ясно се чува кода. В 90% от случайте е достатъчно. Не знам кому е нужен точния код , който се излъчва, освен на производителите или на крадците. Дори излъчваната честота много рядко е нужна. Ако излъва се доближава дистанционното до алармата и дори да е разстроена честотата в повечето случаи сработва. А и не е трудно опитно да се налучка с въртене на кондензатора (с неметална отверка). Елементарно е да се отвори алармата и на изхода на приемника преди декодера с един светодиоден пробник да се види дали дистанционното се приема и ако се приема а не реагира алармата явно проблема е от кода.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
plamen.77
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 11 Сеп 2010
Мнения: 2
Местожителство: G.ORIAXOVICA

МнениеПуснато на: Съб Сеп 25, 2010 17:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ви за мнениятя и съветите .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Сеп 25, 2010 19:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Дори излъчваната честота много рядко е нужна. Ако излъва се доближава дистанционното до алармата и дори да е разстроена честотата в повечето случаи сработва. А и не е трудно опитно да се налучка с въртене на кондензатора (с неметална отверка). Елементарно е да се отвори алармата и на изхода на приемника преди декодера с един светодиоден пробник да се види дали дистанционното се приема и ако се приема а не реагира алармата явно проблема е от кода.

Panasonic изводите ти ми напомнят един стар виц ,който завършваше със мъдрото заключение "Паякът без крака не чува" Явно не си чувал нищо за необходимостта от привързване на дистанционното към алармата . За другите идеи за разстроена честота - да не говорим -ще си завреш дистанционното в колата до алармата ,та белким отключи -така ли ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ditronix
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 15 Авг 2005
Мнения: 2817
Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Съб Сеп 25, 2010 21:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Даже най-често е почти невъзможно с отвертката да налучкаш точната честота,дето и да го завреш дистанционното.За това и са тези скенерчета-знаеш на каква честота трябва да излъчва-настройваш го,ако излъчва нещо въобще.Ако не излъчва-осцилоскоп и диагностика/ремонт.
_________________
Не е важно кой си,а колко струваш!

DRL модули за всички видове автомобили!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
capitani
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 09 Яну 2007
Мнения: 520

МнениеПуснато на: Пон Сеп 27, 2010 20:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Е то ти един честотомер ТУК
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals