| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
barekov1 Нов потребител

Регистриран на: 04 Яну 2009 Мнения: 20
|
Пуснато на: Пон Яну 10, 2011 19:04 Заглавие: |
|
|
| Всички връки са като нови. Проблема може и да е стартера. С електронен мултицет кат измеря напрежението докато въртя на стартер варира от 10 - 11В. Но най интересното е че в гаранционната карта пише следното. Ако напрежението е под 12.4В батерията трябва да се зареди! Това е напрежението на мойта всяка сутрин преди да запаля в покой. Колата е Мерцедес 1.8 бензин. Маслото е Тотал 10в40 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
slav4o.com Опитен потребител

Регистриран на: 04 Юли 2004 Мнения: 2970 Местожителство: Велико Търново
|
Пуснато на: Пон Яну 10, 2011 20:46 Заглавие: |
|
|
Ха мисля че си 6 откъм акумулатора. Моя дава 11.7 при минус 10 навън. Но си пали. Имам и аз 25 милиампера, но ако не си махам панела на радиото ми е 100тина мА. което е вече доста и е извън нормите. Иначе за да не ти върти добре стартера може би има износени четки. Моят пада под 10 в но пак си върти 1.6 двигател акумулатора ми е 45Ah . Гъсто масло - ако е 10-40 значи е рядко, ако е за смяна то става още по-рядко...
Другото с гъстото масло може да е от скоростната кутия. Пробвай като запалиш на натиснат съединител, като го отпуснеш дали ти падат оборотите. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
AZ:) Опитен потребител

Регистриран на: 18 Сеп 2005 Мнения: 228 Местожителство: Плевен
|
Пуснато на: Вто Яну 11, 2011 8:47 Заглавие: |
|
|
| milmar написа: |
Консумация до 40-50 мА , която колегите грешно нарекоха утечка си е напълно нормална , съвременните автомобили имат куп електроника която стои в "чакащ" режим и има някаква консумация . В тривиалния случай - CD плеъра . |
Това е огромна консумация и няма съвременен автомобил с толкова голяма... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
termin_6 Опитен потребител


Регистриран на: 20 Яну 2010 Мнения: 341 Местожителство: Райково
|
Пуснато на: Вто Яну 11, 2011 11:05 Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | Това е огромна консумация... |
По стандартите на Bosch, 50mA е максималната нормална консумация на един автомобил в състояние на покой.
Така че 20 mA са напълно в реда на нещата...
Но онова за таблицата и 65-те % и аз не го разбрах.
Колко е нормално да пада напрежението от 14.3 V на 14.15 V след 20 мин. при взривен мотор е много спорно...при това положение, трябва да се мери и тока...между генератор и аку...
Ако акумулатора и генератора са наред, то к'во остана друго...
предна втилка и мръсен колектор на стартера.
И пробата дето си въртял и после дозареждането на акуто и пак въртене, може да те подведе...
Зареди акуто и след това пробвай как върти...
Ако пали по-лесно - или тези 20 mA няма да са 20 или новия акумулатор е за по-нов.
П.П. Описаното масло не може да породи този ефект. _________________ Когато човек иска да направи нещо намира начин, когато не иска намира причина. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
barekov1 Нов потребител

Регистриран на: 04 Яну 2009 Мнения: 20
|
Пуснато на: Вто Яну 11, 2011 18:17 Заглавие: |
|
|
| Генератора е 80А. По предпазителите и мощността на фаровете изчислих следното. 60А бушон Ел. хидравлика. Значи минимум 30А консумация. Вечер Карам около 30км. на включени къси, дълги и халогени. (около 30А) Бензинова помпа 10А, Парно вентилатор около 10А. Отоплеие на огледалата 5А. Рарио 3А. Спирам до тук. Явно при всички тези консуматори Акумулатора няма как да се зареди, след консумацията от стартера. Снощи карах Само на къси и Познайте резултата сутринта. Напрежение 12.68В. Стартирах от ряз. Да попитам тези 80А дето пише на генератора, това максималния ток ли е дет може да подава? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
petromaniq66 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Юни 2009 Мнения: 439 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Вто Яну 11, 2011 18:40 Заглавие: |
|
|
Не са ти верни сметките относно консумацията(според съответния предпазител - толкова). Ако и така ти се начисляваше сметката за тока - къде щеше да му излезе края . |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
showMANiak Опитен потребител


Регистриран на: 16 Авг 2004 Мнения: 1094 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Яну 11, 2011 18:42 Заглавие: |
|
|
Tва е максималния ток,който алтернатора може да отдаде и то при определени обороти т.е не при всички обороти може да отдава максималния си ток.Имай предвид,че освен тия консуматори ,които си изредил и самата електроника на колата си черпи доста ток.Аз съм с моноинжекция т.е една дюза,която при отворено положение дърпа около 6-7А (нискоомна е),отделно имаш запалване,захранване на ЕКУ и тем подобни.
И да не са му верни сметките,щом е ограничил консумацията и е запалил сутринта ,работата е ясна. _________________ Може и да бъркам..... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
barekov1 Нов потребител

Регистриран на: 04 Яну 2009 Мнения: 20
|
Пуснато на: Вто Яну 11, 2011 18:48 Заглавие: |
|
|
| Не колега, на хидравликата бушона е 60А. Аз му слагам 30А консумация. Къси, дълги и халогенки по 55Вата крушка + габарити =350В или около 30А консумация. До тук 60 А консумация. Остава бензинова помпа, нагревател огледала, вентилатор на парното, Радио, Управляващ блок и куп други дреболии. Събира се доста. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
petromaniq66 Опитен потребител

Регистриран на: 21 Юни 2009 Мнения: 439 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Вто Яну 11, 2011 19:00 Заглавие: |
|
|
| При всяко положение, алтернатора е съобразен с консуматорите включени в бордовата мрежа + дозареждане на (стартерната батерия). А данни за алтернатора може да се свалят от производителя по каталожен номер. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
showMANiak Опитен потребител


Регистриран на: 16 Авг 2004 Мнения: 1094 Местожителство: София
|
Пуснато на: Вто Яну 11, 2011 19:34 Заглавие: |
|
|
| petromaniq66 написа: | | А данни за алтернатора може да се свалят от производителя по каталожен номер. |
Зависи от марката.При по-старите рена,като моето,всичко става с хвърляне на боб и приказки от звездите  _________________ Може и да бъркам..... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|