Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Волтметър в автомобила - как?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Ное 14, 2006 13:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Тази схема не работи на 5 волта ами прави и -5 волта ,та общо стават 10 ,на 12 ще изгориш индикатора ,а може би и 7660 ,май работеше до 10 волта ,вместо 7660 може да опиташ със МАХ232 ,той също има инвертори за - напрежение и е май по евтин от 7660. Буферната част няма да я ползваш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
suxfan
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Окт 2004
Мнения: 174

МнениеПуснато на: Вто Ное 14, 2006 14:53    Заглавие: Ehhh Отговорете с цитат

ELP написа:
Тази схема не работи на 5 волта ами прави и -5 волта ,та общо стават 10 ,на 12 ще изгориш индикатора ,а може би и 7660 ,май работеше до 10 волта ,вместо 7660 може да опиташ със МАХ232 ,той също има инвертори за - напрежение и е май по евтин от 7660. Буферната част няма да я ползваш.

Какво му е на C520 че не го харесвате пак е 2 чипа при това се намират лесно. Ето дерзай :

Има ги в електронинвест Idea Idea Idea


Последната промяна е направена от suxfan на Сря Ное 15, 2006 0:37; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sheki
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 17 Дек 2002
Мнения: 425
Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Вто Ное 14, 2006 21:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Petiofi написа:
Благодаря на всички за изказаните мнения!
Най-много ми допадна идеята на sheki въпреки че нямам намерение да изработвам цялата схема.Моята идея е да използвам готов такъв волтметър (с LCD дисплей)най вероятно тези от Конрад и да добавя само частта от схемата с чипа 7660.Проблема идва от там че не е ясно какъв е управляващия чип (този големия),защото е залят на самата платка(не е в корпус).Ако приемем че е ICL7107 дали би се получило така-само да добавя 7660 или трябва и друго да се преправя?И втори въпрос: В тази схема всичко работи на 5В.а готовото е направено за 9-12В.Трябва ли да се преработи нещо или ще работи и на 5В.И трето:Схемата с ICL7107 само по този начин ли се изпълнява т.е.стандартно ли е или има и други начини на свързване(питам защото така е направено че почти нищо не може да се проследи).Друг вариант е да търся такъв волтметър,изработен с чип който е в отделен корпус. Коментираме тази схема:

http://electronics-diy.com/ICL7107_volt_meter.php

Поздрави!


трябва да направиш нещо такова



_________________
http://mikrotik-bg.net/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger
Гост






МнениеПуснато на: Чет Ное 16, 2006 0:22    Заглавие: Отговорете с цитат

"emil_vr"
Аз ще пробвам това с таймера 555 и ще пиша какво се е получило.
Айде със здраве мерси.
Върнете се в началото
emil_vr
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 10 Фев 2006
Мнения: 34
Местожителство: vratsa

МнениеПуснато на: Чет Ное 16, 2006 22:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Anonymous написа:
"emil_vr"
Аз ще пробвам това с таймера 555 и ще пиша какво се е получило.
Айде със здраве мерси.
няма какво да пробваш , имам го направено ,подарявам ти го ако искаш . Само да не се разправям с пощите.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sislog
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 10 Май 2005
Мнения: 2

МнениеПуснато на: Пет Ное 17, 2006 0:42    Заглавие: LCD Отговорете с цитат

emil_vr написа:
Anonymous написа:
"emil_vr"
Аз ще пробвам това с таймера 555 и ще пиша какво се е получило.
Айде със здраве мерси.
няма какво да пробваш , имам го направено ,подарявам ти го ако искаш . Само да не се разправям с пощите.


При мене проблема е друг твябва да работят 4 уреда в/у два канала по двоики V/A. Но като се свържат входовите им нещо се побъркават. Затова трябва да нямат общо захранване, че правят обратна връзка през него. Днес го направих това и то стана но само с два уреда (V) съм пробвал. Захраних ги през един генератор, но с две двойки отделителни кондензатора. Предстои да направя изпитание и на другите два (A).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
emil_vr
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 10 Фев 2006
Мнения: 34
Местожителство: vratsa

МнениеПуснато на: Пет Ное 17, 2006 20:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Sislog, не си ли нахален да слагаш още двоики кондензатори ? Very Happy Предполагам че кляка генератора , незнам . Питаи другите колеги , аз съм малко специалистче ,и то по теракот и камък .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гост






МнениеПуснато на: Пет Ное 17, 2006 21:01    Заглавие: LCD Отговорете с цитат

Ми не, няма проблем консомацията на 555 втози случай е 20mA.
Върнете се в началото
emil_vr
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 10 Фев 2006
Мнения: 34
Местожителство: vratsa

МнениеПуснато на: Пет Ное 17, 2006 23:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Kwo , като е 20 ма. кляка може би изходния сигнал. Земи се регистрираи , да питаш като гост се счита като неуважение , и затова не ти отговарят . Има кво да научиш от тука , и наи - важното е от мн. редките форуми ,дет не се опитват да те манипулират и да ти продадат некви боклуци ! Никога не пиши неграмотно кат мен , също неуважение! аз спец. не се дразня от тия дреболии ,и за това ти отговарям , дразня се от скачането на цените ,обедняването и заробването Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
мульо
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 25 Ное 2004
Мнения: 929
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Ное 20, 2006 10:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако ви е интересно да си правите инвертори, трансвертери и т.н., правете си. За мен е излишна загуба на време, при положение, че има готово решение за 20 лв. - http://www.tllmedia.bg/katalog-firmi.aspx?comp=2349 - обаждаш се и на другия ден си имаш волтметъра. Виждам, че вече имат магазин и в София. Един такъв прибор си живее в колата ми вече доста време и нямам никакви проблеми с него.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals