 |
Форум за електроника Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
|
| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
emil74 Опитен потребител


Регистриран на: 16 Мар 2007 Мнения: 1111
|
Пуснато на: Вто Май 01, 2007 23:02 Заглавие: |
|
|
Действително при определени условия доста отдалеч се хващат отражения, но ако има движение и го включват. Катаджиите са действително доста хитри и радарът им "мълчи", ако субективно преценят, че не се движиш с превишение повече от десетина километра. Включват чак когато видят някой "самолет" и то на такова разстояние, че да си "вътре". Иначе на границата на обхвата си радарът е нестабилен в работата си (радарите обикновено имат два или три обхвата -къс, среден и дълъг). Това с обхватите е за места, където има голяма пряка видимост и ограничение, поставено наблизо. Тогава би трябвало радарът да се "скъси", за да не те хване преди ограничението. А момчетата имат планче и те "копнат" точно преди ограничението, а казват, че е било вътре. Понеже разбрах, че имаш път към Плевен, адаш, само да ти кажа, че точно горе на върха по пътя за Ловеч направиха този номер на един приятел. Там има 50 или 60... не знам точно, но видимостта е голяма и го изрисуваха без да е виновен.
Аз съм се измъквал, благодарение на процедурни недоглеждания, за които знаех-като подробността, че когато пишат акт за неправилно паркиране, т.е. на по-малко от 3 метра от забранена за пресичане маркировка(която изобщо липсваше-беше изтрита, а мястото не предполагаше поставянето й) полицаите са длъжни да вземат рулетка и да ми покажат откъде, докъде мерят. Също така знаех и, че ако няма маркировка, броят на лентите се определя според широчината на платното. Но ако то е 12м, забранената за пресичане линия между лентите е на 6 метра. И понеже не карам "Белаз", а малка хонда, няма как ако тя е широка 1,80, до средата да са по-малко от 3 метра...
Другата подробност беше, че при приближаване на кръстовище с разрешена скорост(добре че намат винаги радар) , когато се смени зеленото с жълто правилникът, ЗАБРАНЯВА опасно внезапно спиране и ако съм на определено разстояние от светофара, просто трябва да премина и не е важно какъв е цветът при излизането...
Ама не си играйте да минавате на червено...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|
|
Не Можете да пускате нови теми Не Можете да отговаряте на темите Не Можете да променяте съобщенията си Не Можете да изтривате съобщенията си Не Можете да гласувате в анкети
|
|