Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

TV Akai CT2868AT-Смущения...
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
kibik
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 28 Фев 2008
Мнения: 61
Местожителство: Bristol,UK

МнениеПуснато на: Сря Мар 05, 2008 8:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Никакви успехи за сега.Ще дам и някои напрежения,които измерих:
-За ТХО-136V
-На платката на кинескопа-183V
-На кинескопа
-G2-220V
-K(RGB)-150-160V
При промяна напрежението(Screen на ТХО-то)екрана става по-светъл или тъмен,но не влияе ня линиите.
Проверих диода м/у 3 и 6 пин на ТА8427К,смених кондензатора 100мкф...
Зеленеенето на черния фон е само ако дам яркоста докрай,за да видя линиите,иначе си е черно.
Закъснителната линия няма как да я проверя,нямам никакви части.До нея има тример-DC Level,който видимо не влияе на нищо...
Както казах,чертите ги няма на зелените надписи на OSD и на телетекста,но и в двата случая,ако засиля яркоста,на черния фон ги има(светли).Забелязах,че те са почти неподвижни на телетекста,на AV се движат надолу,а на тунер-нагоре.
Ако намаля цветноста докрай(ч/б образ),линиите са доста по-слабо изразени,на бяло поле -също.Най-силни са на наситени основни цветове.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Dimow
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Апр 2007
Мнения: 416
Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Сря Мар 05, 2008 8:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Така вече нещата се изясняват окончателно.Не става дума за гасене на обратния ход на лъча а за презредова цветност.Това се вижда на втората снимка , но предположих че снимката е увеличена многократно и се вижда редовата скруктура на екрана.Извинявам се за заблуждението в което ви въведох.
_________________
LZ4XH
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vladimirstanoev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2005
Мнения: 1664
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Мар 05, 2008 10:33    Заглавие: Отговорете с цитат

ELP написа:
Че тя на PAL ползва ли се ?
И двете закъснителни линии се използват на PAL: 330ns за яркостния сигнал и 64µs за цветността.
kibik написа:
Има хоризонтални линии,през около 5-8 мм по целия екран
Според мен не е от зак. линия. Ако беше от нея, линиите би трябвало да са през ред, а не през 5-8мм.
kibik написа:
Линиите ги няма на телетекста...
Например,ако включа на AV,зеленото"AV"няма линии,но ако засиля яркоста(без сигнал),на черния фон(който леко зеленее)линиите ги има...
Както казах,чертите ги няма на зелените надписи на OSD и на телетекста,но и в двата случая,ако засиля яркоста,на черния фон ги има...
Ако намаля цветноста докрай(ч/б образ),линиите са доста по-слабо изразени...
От написаното не става ясно дали проблема е от цветността, от яркостния сигнал или от развивките. Изключи RGB от платката на кинескопа, увеличи G2 докато светне и кажи дали хор. линии изчезват. Намери някаква схема, по-която да гледаме, че иначе ще падне голямо налучкване.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Rumen Rusev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Ное 2007
Мнения: 408
Местожителство: Белцов

МнениеПуснато на: Сря Мар 05, 2008 11:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Провери и МЧУ най вече филтриращите С
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kibik
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 28 Фев 2008
Мнения: 61
Местожителство: Bristol,UK

МнениеПуснато на: Сря Мар 05, 2008 11:53    Заглавие: Отговорете с цитат

vladimirstanoev написа:
От написаното не става ясно дали проблема е от цветността, от яркостния сигнал или от развивките. Изключи RGB от платката на кинескопа, увеличи G2 докато светне и кажи дали хор. линии изчезват. Намери някаква схема, по-която да гледаме, че иначе ще падне голямо налучкване.

Как да изключа RGB?(Не съм професионалист,но мога да направя всичко,което ми кажете за да се локализира...)
Проблема е,че не намирам схема.Всичките,които намирам на AKAI са доста различни от моя и едва ли вършат работа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kibik
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 28 Фев 2008
Мнения: 61
Местожителство: Bristol,UK

МнениеПуснато на: Сря Мар 05, 2008 11:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Rumen Rusev написа:
Провери и МЧУ най вече филтриращите С

Това няма ли отношение,ако проблема е когато се ползва антенния вход?
Линиите ги има и от външен източник през AV входа...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004
Мнения: 15426

МнениеПуснато на: Сря Мар 05, 2008 12:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи от редовата някъде трябва да върви един сноп жици които са накрая със съединител към платката на кинескопа-тва са скрийн,отопление,захранване за видеоусилвателите и т.н.-не него!
Трябва да дръпнеш другия сноп по който минават RGB-тата.Той тръгва някоде покрай чипа дето е за видообработката и цветността.
_________________
Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Bojilov
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004
Мнения: 15426

МнениеПуснато на: Сря Мар 05, 2008 12:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако можеш да дадеш максимално детайлни снимки-ще те насоча и кой е съединителя който трябва да откачиш,че така на тия не си личи
_________________
Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Rumen Rusev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 01 Ное 2007
Мнения: 408
Местожителство: Белцов

МнениеПуснато на: Сря Мар 05, 2008 12:05    Заглавие: Отговорете с цитат

В твоя случей вадиш и мериш всички електролитни С
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kibik
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 28 Фев 2008
Мнения: 61
Местожителство: Bristol,UK

МнениеПуснато на: Чет Мар 06, 2008 12:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Bojilov написа:
Ако можеш да дадеш максимално детайлни снимки-ще те насоча и кой е съединителя който трябва да откачиш,че така на тия не си личи

Забавих се,защото стана гаф,трябваше да ходя да купя съпротивление-случайно допрях една платка до радиатора при пробите....и TV спря...Беше резистора от (-) на основния конд.на захр.до маса(1.2ом)Както и да е отново съм в изходна позиция.
Направих пробата,изключих RGB,засилих "Screen" докато светне и се появи обратен ход.Ще дам снимки,дано да се види(снимал съм без и със светкавица)На последната снимка се вижда каската вместо червена е на линии...


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 3 от 5

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals