Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

TDA 8560-усилсвател
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
fortech
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 11 Фев 2007
Мнения: 140

МнениеПуснато на: Чет Яну 14, 2010 2:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Така де . Нали за това на рисунката съм нарисувал връзката на 2-ро краче (масите на входовете) с минуса да е със отделен кабел , който е свързан точно на минуса на захранването, а не някъде на друго място (например на платката ) .Интересно ти как си го представяш : хем масата на входното стъпало трябва да отиде на " - ", хем да няма връзка с 5 и 8 крачета, които също са свързани към " - " Very Happy .
".... Задължително е "-" на крайните стъпала в инт.схема /изводи 5 и 8/ да е с отделен проводник към захранването, а не заедно с извод 2 (масата на входния сигнал). "
Това звучи така: един кабел за крайните стъпала (5 и 8 ), един за масата на входните стъпала (2).Ефекта: Пада на напрежение в кабела за крайните стъпала (между " - " на източника и " - " на платката ) , който пад зависи от натоварването и е умалено копие на изходния сигнал към високоговорителите няма да се предава на 2-ро краче , защото е захранено от " - " на източника по отделен кабел , с което се изключват условията за самовъзбуждане и смущения.
_________________
Всички знаят , че еди кое си не може да се направи.Обаче се намери един , дето не знае , и вземе , че го направи.Така се раждат някои открития.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
petromaniq66
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 21 Юни 2009
Мнения: 439
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Яну 14, 2010 3:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Представям си масата на входният усилвател да е по близо до захранващият източник, за да се избегнат пулсациите от спада в захранващите проводници - тъй като се предвижда работа при по- нискоомов товар.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
fortech
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 11 Фев 2007
Мнения: 140

МнениеПуснато на: Чет Яну 14, 2010 11:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Тока на входния усилвател е многократно по-малък от тока на крайното стъпало, от което следва , че именно в захранващия проводник на крайното стъпало ще се получава по-голям пад на напрежение.На 2-ро краче може и по-дълъг кабел. Както и да е , ако продължаваме така , темата ще стане като за друг раздел Wink .По - интересно е след многочасовите опити на питащия дали е оцеляло TDA-то .И още не е казал с какво захранва стъпалото.
Успех .
_________________
Всички знаят , че еди кое си не може да се направи.Обаче се намери един , дето не знае , и вземе , че го направи.Така се раждат някои открития.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ELP
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 6933
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Яну 14, 2010 16:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
И още не е казал с какво захранва стъпалото.

С някой Китайски адаптор за 12V/300mA най вероятно ! Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ge6a_kj
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 22 Ное 2008
Мнения: 67
Местожителство: Kърджали

МнениеПуснато на: Чет Яну 14, 2010 16:42    Заглавие: ... Отговорете с цитат

Така и не тръгна. Sad Направих отново всичко както е по картинката, но все същото бучете и нищо друго.Захранвам го с трансформатор от респром 12 V.Мога ли да проверя дали TDA-то не е изгоряло.Незнам защо не тръгва Confused
_________________
Знаете ли, че светлината е по-бърза от звука. Доказано е, че изглеждаш интелигентен преди да си отвориш устата!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lenko71
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 29 Май 2009
Мнения: 302
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Чет Яну 14, 2010 18:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Имам едни съмнения че този брум не е от смущения а е постоянно напрежение на изхода. Свържи един волтметър паралелно на говорителя и мери има ли постоянно напрежение.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
fortech
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 11 Фев 2007
Мнения: 140

МнениеПуснато на: Чет Яну 14, 2010 18:58    Заглавие: Отговорете с цитат

На точките A,B,C,D , ако интегралката е изправна , трябва да имаш половината от захранващото напрежение -- пише в листчето към кита.Ама не четеееш.Това значи , че спрямо " - " напрежението в тези точки трябва да е +6 Волта, ако захранваш с 12 волта.Ако на някоя от точките имаш напрежение , различно от ПОЛОВИНАТА захранващо , сменяш интегралката.Преди това обаче : Провери правилно ли си поставил елементите на платката и за късо между спойките. Казваш .....".Захранвам го с трансформатор от респром 12 V. " Само с трансформатора ли ? Провери изправителя и филтриращите кондензатори. lenko71 е прав , най-често причината за такова бучене и брум е голяма консумация на крайното сръпало, предизвикана от наличие на напрежение върху говорителите. А загрява ли интегралката , докато бучи ? Захранващото напрежение спада ли , като включиш стъпалото? Колко ватов е тоя трансформатор ( или кажи от какъв респром е )?
_________________
Всички знаят , че еди кое си не може да се направи.Обаче се намери един , дето не знае , и вземе , че го направи.Така се раждат някои открития.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals