Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

NiMH батерии и цифров фотоапарат
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ShaGratH^
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 13 Юли 2006
Мнения: 453
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон Окт 08, 2007 12:01    Заглавие: Отговорете с цитат

То напрежението няма да падне под допустимото, споко.Предполагам, че на апарата ти като почне да ми га индикатора и след малко изключва Arrow гърч до дупка.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
shulio
Активен потребител
Активен потребител


Регистриран на: 22 Авг 2007
Мнения: 76

МнениеПуснато на: Пон Окт 08, 2007 16:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Доколкото имам опит с Canon (4 години) индикатора за изтощени батерии се появява няколко снимки преди да изгасне напълно.Така че нема страшно.Ама за всеки случай като ги свалиш първо ги разреди и тогава.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sheki
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 17 Дек 2002
Мнения: 425
Местожителство: Златоград

МнениеПуснато на: Пет Окт 12, 2007 0:36    Заглавие: Отговорете с цитат

shulio написа:
Аз съм с Canon PowerShot A610 преди бях с А75 а още по преди с Photoclip.Само Photoclip-a правеше проблем като описания.Отначало работеше добре обаче след известно време започна да ламти за ток.Слагах нови батерии правех няколко снимки гася го,пробвам да го включа на другия ден и не става - няма ток.Така и не намерих решение на въпроса.Преминах на друг апарат и се родих.А за батериите от 3.5 години някъде ползвах едни GP 2300 (от магазинчето за батерии в илиенци) зарядното най обикновено (пак от там).Зарежда със 600мА/Н след като зареди батериите преминава в режим Stand By.Tа въпросното зарядно има функция Reset за премахване на лошата памет.Всеки път като зареждаш премахваш лошата памет после разреждаш и тогава заряд.Така GP 2300 изкараха 3.5 години.Преди един месец отидох пак там да си взема нови,но нямаше такива точно затова взех като теб Sanyo 2700.Апарата ми е с 4 батерии.Още с първото зареждане преди около месец както казах направих почти 1000 снимки (сватби,панайри) Smile и още има ток.Направо ме изненадаха тези Sanyo за 5 лв бройката.


и аз съм със пауершот А610 на Canon .. с 4 -ри батерии по 2300 ма-часа Униросс по 800 снимки нащраквам .. стига да не си играя и да ги разглеждам постоянно Smile батериите никога не ми са се разреждали когато ги оставя във апарата, снимам докато не изгасне и не каже да сменя батериите Smile някои апарати не работят добре с 1,2в акомулатори.

п.с. апарата го избирах по няколко критерия : съвместима памет, захранващи батерии (4-те батерии са голямо предимство стига да не ви притеснява размера на апарата) , подвижен дисплей .. много е удобен а качеството на снимките е много по добро от Самсунг ,НР или Пентакс ..
_________________
http://mikrotik-bg.net/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger
georgi``
Гост





МнениеПуснато на: Пет Окт 12, 2007 13:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Искам да попитам колегите фотографи Wink в софтуера за canon powershot a570 is има опция да го използвам като web камера и също да мога да снимам през компютъра, обаче опциите са сиви (неактивни). Някой може ли да ми помогне Smile да разбера къде е проблема ?
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Форум за електроника Форуми -> Обща електроника - General Electronics Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Страница 4 от 4

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals