| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
koko_plioko Нов потребител

Регистриран на: 31 Авг 2007 Мнения: 4
|
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пет Авг 31, 2007 14:36 Заглавие: |
|
|
| Като гледам, че е с контролерче на Atmel, едва ли нещо може да се направи по твоя въпрос без познаване (и писане) на софта в него. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пет Авг 31, 2007 14:38 Заглавие: |
|
|
Можеш ли да кажеш надписите на 2та чипа че нищо не мога да прочета така?
Тия черничките неща с многото крачета... _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
RC Опитен потребител

Регистриран на: 22 Фев 2003 Мнения: 13214
|
Пуснато на: Пет Авг 31, 2007 14:48 Заглавие: |
|
|
| Единия е дешифратор 74HCT138, а другия Atmel Tiny |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пет Авг 31, 2007 14:53 Заглавие: |
|
|
| RC написа: | | Единия е дешифратор 74HCT138, а другия Atmel Tiny |
Трудна работа тогава-мене с кьоравите очи едното ми се видя като 555,ама нейсе... _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
koko_plioko Нов потребител

Регистриран на: 31 Авг 2007 Мнения: 4
|
Пуснато на: Пет Авг 31, 2007 14:54 Заглавие: |
|
|
F PG52AB
MM74HCT138N
MC74HCT138N
и
ATMEL 0616
ATTINY15L
1PI
Иначе, като отвориш снимката в Picasa, горе в дясно на лентата има една лупа. Малко е неоткриваема  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Bojilov Опитен потребител


Регистриран на: 02 Май 2004 Мнения: 15426
|
Пуснато на: Пет Авг 31, 2007 15:08 Заглавие: |
|
|
| koko_plioko написа: | F PG52AB
MM74HCT138N
MC74HCT138N
и
ATMEL 0616
ATTINY15L
1PI
Иначе, като отвориш снимката в Picasa, горе в дясно на лентата има една лупа. Малко е неоткриваема  |
Явно няма да стане по прост начин доработката...
Отделно че не съм сигурен дали подобни устройства действат на кучетата по начина по който ни се иска.
Ти рекламните тикове ги заеби....
Навремето когато съм правил подобни генератори с аналогови схеми,обикновено резултата е друг.Кучетата наистина ги чуват тези честоти и им влияят но не и по начина по който искаме.
По-скоро стават агресивни,но не и да ги накара да се омитат...
Така че моя съвет е да действаш с някакви по-конвенционални методи...Обикновено добре се влияят от тояга по задниците...  _________________ Мегатрон-2007 ООД
На вниманието на всички бързащи-ако не ви е дадена оферта за някой артикул-значи ще ви я пратя по-късно и без да надавате зор и звъните! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
koko_plioko Нов потребител

Регистриран на: 31 Авг 2007 Мнения: 4
|
Пуснато на: Пет Авг 31, 2007 15:24 Заглавие: |
|
|
| Ако включа уреда в режим 2 се омитат на секундата и после по половин час не ги виждам изобщо. Проблема е, че има и звук в чуваемия спектър и след 2 минути започва ужасно главоболие, което се оправя единствено с 3-4х100 уиски или домашна ракия. Главоболието от ракията още не знам как се оправя. За това питам дали може да се повиши долната граница на този режим до към 20 KHz например. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
joda Опитен потребител

Регистриран на: 08 Юли 2007 Мнения: 417 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пет Авг 31, 2007 15:47 Заглавие: Re: Здравейте! |
|
|
| Bojilov написа: | | Който гледа кучета бездомни и им носи храна можеш да го накараш да си ги приюти у тях или да ги изпъди.... |
Така си мислех и аз докато не ми се наложи да се справям и аз с проблема. След като споделих с кварталния той взе да ми се оплаква че имал същия проблем със съседка от входа и се разбра че в общи линии по легален начин нищо не може да се направи. Докато не нахапат някое дете на никой не му пука. Кроих и аз пъклени планове (кучегон) но проблема за щастие се реши донякъде от само себе си. _________________ Човек обича да прави това което му се отдава. Аз обичам да правя нищо 
Последната промяна е направена от joda на Пет Авг 31, 2007 15:50; мнението е било променяно общо 1 път |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|