Форум за електроника Форуми Форум за електроника
Български форум за електроника, ремонти, схеми, документация
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   ГрупиГрупи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

TV tensai pc-08x8 , след около час изключва - Поправен
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs



Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
vladimirstanoev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2005
Мнения: 1664
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Мар 09, 2008 21:30    Заглавие: Отговорете с цитат

asenpp написа:
тримера е горе - долу в същото положение, което с първия мултицет преди мерех 112в--------------
Лошото е че предишното пускане (тримера за В+ беше крайно ляво) работи под час и напрежението падна точно както преди .
asenpp написа:
Нищо не съм пипал от вчерашния опит освен въртене на тримера за В+
Смени го тоя тример. Измери колко ома е и сложи на негово място едно обикновено съпр. за пробата.
asenpp написа:
Т.е. прекъсната е връзката между D809 към R408 и R409
Там ще да е мизерията
R408/1,2К и R409/15К са високоомни и не може да товарят захранването, дори и да има късо след тях. R421/100Ω към драйвера включен ли е?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
asenpp
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 18 Фев 2008
Мнения: 35

МнениеПуснато на: Нед Мар 09, 2008 22:00    Заглавие: Отговорете с цитат

vladimirstanoev написа:
R408/1,2К и R409/15К са високоомни и не може да товарят захранването, дори и да има късо след тях. R421/100Ω към драйвера включен ли е?

R421 е включен .
Там е работата , че след този мост който съм махнал са само R408/1,2К и R409/15К и sw302 , но той е на средно положение , няма връзка наникъде, мерих го с омметър.
Само това е изключено , лампата свети , напреженията не мърдат..(те и иначе не мърдат с по-читав мултицет Embarassed )
И така изкара 2-3 часа, мисля за по сигурно да го оставя до сутринта.
Едва ли има късо някъде, като е включен и транзистора, телевизора си работи прекрасно час-два, забива, и като се изключи и включи си тръгва абсолютно нормално пак за толкова, и пак.
Ще взема утре един тример, ама дано помогне

П.П.
Дали ако сложа по-мощна крушка може да се компенсира липсата на изключения товар, за да сме сигурни напълно че не е от захранването?

П.П.П.
Може и да полудявам, но току що чух едно тихичко цък откъм телевизора (съвсем близо ми е - пред левия монитор Wink ) , за втори или трети път днес. единия път ми се стори , че примигна лампата. НО като го погледна всичко му е наред -напрежения итн. Та въпроса ми е :
Дали когато е включена и тази верига със TDA2579 и се случи някакво хипотетично (мигновено) прекъсване (късо? ) откъм захранването може така да се каже да "забива" . И как така става поне 45 мин след забиване/off/on , като е работил цял ден преди това ? И ако е така какво може да се направи?



ЗАБИ!!!!!! след почти 2 часа !!! (преди изкара повече и бях сигурен че е оттук Sad )
сега ще вържа този джъмпер и ще махна другия( към LA7830, D404, C426, C427)


Последната промяна е направена от asenpp на Нед Мар 09, 2008 23:54; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladimirstanoev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2005
Мнения: 1664
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Мар 09, 2008 23:50    Заглавие: Отговорете с цитат

asenpp написа:
R421 е включен .
Ако всичко е наред и не забива захранването, направи последната проба като изключиш само R421.
asenpp написа:
Там е работата , че след този мост който съм махнал са само R408/1,2К и R409/15К и sw302 , но той е на средно положение , няма връзка наникъде, мерих го с омметър.
Разгледай внимателно по пистите да няма закачено и нещо друго.
asenpp написа:
мисля за по сигурно да го оставя до сутринта.
Не го оставяй, че ако забие може да изгори и нещо друго.
asenpp написа:
Едва ли има късо някъде, като е включен и транзистора
Късото може да става само за момент в работен режим и трябва да го хванем откъде е.
asenpp написа:
Дали ако сложа по-мощна крушка може да се компенсира липсата на изключения товар, за да сме сигурни напълно че не е от захранването
Може, но не повече от 100W и измери колко е тока през нея. .
asenpp написа:
И как така става поне 45 мин след забиване/off/on , като е работил цял ден преди това ? И ако е така какво може да се направи?
Нали затова пишем вече 5 страници. Повредата е интересна, 10-годишна и се надявам с твоя помощ да я открием Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
asenpp
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 18 Фев 2008
Мнения: 35

МнениеПуснато на: Пон Мар 10, 2008 0:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Така де, заби, ама си ме изпреварил докато си редактирах мнението.
Вече го пуснах без този другия мост и ще го чакам Sad да видим как се държи , иначе остава само R421.

Пак заби. след 2-3 часа
Довечера ще разкача само R421
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimow
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 16 Апр 2007
Мнения: 416
Местожителство: Добрич

МнениеПуснато на: Пон Мар 10, 2008 12:25    Заглавие: Отговорете с цитат

asenpp написа:
Може и да полудявам, но току що чух едно тихичко цък откъм телевизора (съвсем близо ми е - пред левия монитор Wink ) , за втори или трети път днес. единия път ми се стори , че примигна лампата. НО като го погледна всичко му е наред -напрежения итн.



Mного добър жокер! Задължително смени C805 .Други източници на подобен звук са самия импулсен трансформатор и мрежовия дросел.Но смени този C+(първия електролит след греца 200MF /400V) за да отпадне от подозрение.
_________________
LZ4XH
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vladimirstanoev
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 28 Окт 2005
Мнения: 1664
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Мар 10, 2008 14:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Dimow написа:
Задължително смени C805.
Не е писал ясно, но доколкото разбирам е сменен:
Цитат:
Ако забие ще меря на големия кондензатор(сменен) и ще оглеждам трансформатора
asenpp написа:
Пак заби. след 2-3 часа
Довечера ще разкача само R421
Понеже времето за нормална работа е непостоянно (от 45мин до 3 часа и половина) при диагностиката не може да разчиташ на него. Единственият сигурен критерий, на който може да разчиташ, е забиване на захранването и затова:
1. Ако забие и с разкачено R421, това означава че проблема не е от веригата на 20-те волта.
2. До този момент нямаш регистрирано забиване с откачен fuse резистор на 12-те волта и затова след пробата на 20-те волта, изчакай да забие и само с изключени 12.
3. По същите причини премести лампата от колектора на крайния върху С820 и извади L805. По този начин, ако забива ще трябва да се провери само С820(който вече си сменил) и D812, който също трябва да смениш.
След тези проби 100% ще си наясно дали проблема е от телевизора или само от захранването. Ако имаш въпроси - питай, ако не - чакаме да докладваш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Banko62
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 24 Май 2005
Мнения: 45
Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Пон Мар 10, 2008 20:13    Заглавие: Здравейте колеги Отговорете с цитат

В КЛЮЧВАМ СЕ в петте страници разискване защото мисля че до сега задължително трябваше да се смени ТДА-то.Имал съм подобни случаи и е било от нея.Обръщам внимание на забележката на Божилов за интеграла свалена от шаси, защото ментаците са твърде много, а една фалшива интеграла ще отвори полемика още пет страници.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
asenpp
Нов потребител
Нов потребител


Регистриран на: 18 Фев 2008
Мнения: 35

МнениеПуснато на: Вто Мар 11, 2008 7:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Нямам много време през седмицата.
Със свален Р421 заби след 2 часа,
Вчера взех нов С805 (той беше първия , който смених преди)
С него изкара 4 часа !!! и заби.
-------Между другото таман се бях одремал снощи на края на 4те часа, когато комп (с фортрон) ми излезе от стендбай сам) ( 2та монитора са големи и размагнитването им се чува) Всъщност беше само на turn off monitor и са на един контакт с телевизора. като погледнах - беше забил. незнам дали това е някакъв жокер.-----------
Сега ще махна 12в и ще го пусна да работи.
Хмм ТДА...
Да не излезе от импулсния трансформатор? 151-305А


todoran написа:
Най-накрая да не се окаже,че повредата не е във Вашият телевизор,а в контакта.

Де да беше пускан само на този контакт


Последната промяна е направена от asenpp на Вто Мар 11, 2008 8:17; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todoran
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 05 Апр 2006
Мнения: 197
Местожителство: Kneja

МнениеПуснато на: Вто Мар 11, 2008 8:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Най-накрая да не се окаже,че повредата не е във Вашият телевизор,а в контакта.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Radko
Опитен потребител
Опитен потребител


Регистриран на: 08 Юни 2004
Мнения: 708

МнениеПуснато на: Вто Мар 11, 2008 8:41    Заглавие: Отговорете с цитат

asenpp написа:



todoran написа:
Най-накрая да не се окаже,че повредата не е във Вашият телевизор,а в контакта.

Де да беше пускан само на този контакт

... или щепсела?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Форум за електроника Форуми -> Ремонти (на битова електроника)- Electronic equipment repairs Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 5 от 6

 
Към:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov
Where to Find Free Service Manuals